ΑΓΓΛΙΑ

Γουέστ Μπρομ - Τσέλσι: Τριάρα στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι

Τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο πέτυχε η Γουέστ Μπρομ κόντρα στην Τσέλσι με την άμυνα των φιλοξενούμενων να είναι σε τραγική κατάσταση. (VIDEOS)

Τα πρώτα 45 λεπτά του Τιάγκο Σίλβα με τη φανέλα της Τσέλσι και μάλιστα όντας αρχηγός ήταν εφιαλτικά. Η Γουέστ Μπρομ εκμεταλλεύτηκε σχεδόν όλες τις ευκαιρίες που δημιούργησε και μέσα σε 24 λεπτά πέτυχε τρία τέρματα.

Μόλις στο τέταρτο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ρόμπινσον να νικάει τον Καμπαγέρο με αριστερό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και να γράφει το 1-0 για την ομάδα του Σλάβεν Μπίλιτς.

Στο 25ο ο Κάλουμ Ρόμπινσον πήρε τη μπάλα από τον Τιάγκο Σίλβα που έκανε ολέθριο λάθος για την κλάση του και μπήκε στην περιοχή για να νικήσει με δεξί συρτό σουτ τον Καμπαγέρο.

Στο 27 ήταν η σειρά του Μπάρτλεϊ να νικήσει τον Καμπαγέρο με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ στην Premier League!