PREMIER LEAGUE

Τα γκολ του Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι

Κέιχιλ-Τσέλσι-Μάντσεστερ Σίτι

Η Τσέλσι βρέθηκε να χάνει με 1-0 από την Μάντσεστερ Σίτι, όμως με τα γκολ των Κόστα, Γουίλιαν και Αζάρ έκανε την ανατροπή. Δείτε όλα τα γκολ της αναμέτρησης.

Ο Γκάρι Κέιχιλ έγινε ο αρνητικός πρωταγωνιστής του ντέρμπι κορυφής στην Premier League μεταξύ Μάντσεστερ Σίτι και Τσέλσι, αφού σημείωσε αυτογκόλ στο 45ο λεπτό της συνάντησης στο "Ετιχάντ".

Μετά από μία σέντρα του Χεσούς Νάβας από δεξιά, ο Άγγλος στόπερ βρισκόταν στο πρώτο δοκάρι και προσπάθησε να διώξει με κάτι σαν προβολή στον... αέρα. Η μπάλα εξωστρακίστηκε στο καλάμι του, άλλαξε κατεύθυνση και κατέληξε στο "παραθυράκι" του ανήμπορου να αντιδράσει Τιμπό Κουρτουά.

Στο 60ό λεπτό και μετά από καλές ευκαιρίες της Σίτι, η Τσέλσι απάντησε και ισοφάρισε σε 1-1, όταν ο Τσεσκ Φάμπρεγας έκανε τη σέντρα και ο Ντιέγκο Κόστα "έστριψε" τον Νικολάς Οταμέντι.

Δέκα λεπτά αργότερα, σε μία αντεπίθεση, ο Κόστα από σκόρερ έγινε δημιουργός και ο Γουίλιαν με πλασέ έκανε την ανατροπή.

Η Μάντσεστερ Σίτι πίεσε και προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά με τη συμπλήρωση 90 λεπτών ο Αζάρ έφυγε μόνος του στην κόντρα και με ωραίο πλασέ έκανε το 3-1.