PREMIER LEAGUE

Premier League: Μόνη τρίτη με σερί η Τσέλσι

Chelsea's Christian Pulisic celebrates scoring against Watford during the English Premiership League soccer match at Vicarage Road, Watford, England, Saturday Nov. 2, 2019. (John Walton/PA via AP) AP

Η Τσέλσι πέρασε (1-2) από το Γουότφορντ χάρη στα γκολ των Έιμπραχαμ και Πούλισιτς, τρέχει σερί πέντε νικών και πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας της Premier League. (VIDEO)

Η Τσέλσι φιλοξενήθηκε στο Βίκαρατζ Ρόουντ από τη Γουότφορντ για την τελευταία χρονικά αναμέτρηση του Σαββάτου στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Premier League κι απέδρασε με τη νίκη (1-2).

Οι μπλε τρέχουν ένα σερί πέντε ματς με μόνο νίκες και κάπως έτσι είναι μόνοι στην τρίτη θέση, πίσω από το δίδυμο των Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι. Η ομάδα του Λονδίνου άνοιξε το σκορ πέντε λεπτά μετά από την έναρξη του ματς με τον Έιμπραχαμ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη φανταστική κάθετη του Ζορζίνιο.

Ο σκόρερ του πρώτου γκολ έδωσε την ασίστ στον Πούλισιτς στο 55ο λεπτό για να τρυπώσει ο Αμερικανός στο κέντρο της περιοχής των φιλοξενούμενων και να κάνουν το 0-2. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με εκτέλεση πέναλτι του Ντεουλοφέου στο 80ό λεπτό.

TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 2 Νοεμβρίου

Μπόρνμουθ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-0 (45' Κινγκ)

Άρσεναλ - Γουλβς 1-1 (21' Ομαμεγιάνγκ / 76' Ραούλ Χιμένες)

Άστον Βίλα - Λίβερπουλ 1-2 (21' Τρεζεγκέ / 87' Ρόμπερτσον, 90+4' Μανέ)

Μπράιτον - Νόριτς 2-0 (68' Τροσάρ, 84' Ντάφι)

Μάντσεστερ Σίτι - Σαουθάμπτον 2-1 (70' Αγκούρο, 86' Γουόκερ / 13' Γουόρντ-Πράουζ)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Μπέρνλι 3-0 (17', 43' Λούντστραμ, 44' Φλεκ)

Γουέστ Χαμ - Νιούκαστλ 2-3 (74' Μαλμπουενά, 90' Σνόντγκρας / 16' Κλαρκ, 22' Φερνάντες, 51' Σέλβεϊ)

Γουότφορντ - Τσέλσι 1-2 (80' πεν. Ντεουλοφέου / 5' Έιμπραχαμ, 55' Πούλισιτς)