PREMIER LEAGUE

Λίβερπουλ - Χάντερσφιλντ: Μανέ και Σαλάχ διαμόρφωσαν το 3-0 το ημιχρόνου

Liverpool's Mohamed Salah, left, Liverpool's Daniel Sturridge, right, and Liverpool's Sadio Mane celebrate after scoring their side's third goal during the English Premier League soccer match between Liverpool and Huddersfield Town at Anfield Stadium, in Liverpool, England, Friday, April 26, 2019.(AP Photo/Jon Super) AP

Η Λίβερπουλ πέτυχε δυο ακόμη γκολ πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο με τον Μανέ και τον Σαλάχ με τον Αιγύπτιο να πετυχαίνει το 20ο φετινό του τέρμα στην Premier League. (VIDEOS)

Με το σκορ στο 3-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λίβερπουλ με την Χάντερσφιλντ καθώς μετά το γκολ του Κεϊτά από το πρώτο λεπτό ήρθαν δυο ακόμη τέρματα για τους γηπεδούχους.

Αρχικά στο 23 ο Μανέ μετά από σέντρα από τα δεξιά με κεφαλιά έγραψε το 2-0 ενώ στις καθυστερήσεις ο Σαλάχ με ωραίο πλασέ πάνω από το γκολκίπερ των φιλοξενούμενων έγραψε το 3-0.

Αυτό μάλιστα ήταν το 20ο γκολ του Αιγύπτιο τη φετινή σεζόν με τη φανέλα της Λίβερπουλ ο οποίος στην 100η του συμμετοχή με τους κόκκινους σκόραρε το 68ο τέρμα του στην Premier League και ισοφάρισε την επίδοση των Χαντ και Ρέιμπουλντ.