PREMIER LEAGUE

Λίβερπουλ - Σίτι: Το εκπληκτικό γκολ του Φαμπίνιο

Liverpool's Fabinho celebrates after scoring his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Liverpool and Manchester City at Anfield stadium in Liverpool, England, Sunday, Nov. 10, 2019. (AP Photo/Jon Super) AP PHOTO/JON SUPER

Η Λίβερπουλ άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Σίτι χάρη σε τρομερό μακρινό σουτ του Φαμπίνιο μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα. (VIDEO)

Μόλις στο 6ο λεπτό η Λίβερπουλ πήρε το προβάδισμα κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι με σκόρερ τον Φαμπίνιο. Ο Βραζιλιάνος μέσος με ένα τρομερό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κλαούντιο Μπράβο για το 1-0 της ομάδας του.