PREMIER LEAGUE

Λίβερπουλ - Λιντς: Ο Κλιχ έγραψε το 3-3

Leeds United's Mateusz Klich, center, scores his side's third goal during the English Premier League soccer match between Liverpool and Leeds United, at the Anfield stadium, in Liverpool, Saturday, Sept. 12, 2020. (Paul Ellis, Pool via AP) AP

Η Λιντς σημείωσε το 3-3 στην αναμέτρηση του Άνφιλντ κόντρα στην Λίβερπουλ με τον Κλιχ να πετυχαίνει το γκολ της ισοφάρισης στο 66ο λεπτό.

Πολλά γκολ είχε το παιχνίδι ανάμεσα στην Λίβερπουλ και την Λιντς για την πρώτη αγωνιστικής της Premier League. Οι reds είχαν προηγηθεί στο πρώτο 45ο λεπτό με 3-2, όμως στο β' ημίχρονο η οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν.

Οι παίκτες του Μπιέλσα έκλεψαν τη μπάλα, βγήκαν στην επίθεση με τον Κλιχ να γίνεται κάτοχος της μπάλας και να σκοράρει για το 3-3.

Δείτε το 3-3 της Λιντς: