PREMIER LEAGUE

Γουλβς - Νιούκαστλ 1-1: Σοκ για τις "καρακάξες" στο 90+5'

From left, Newcastle's Sean Longstaff, Yoshinori Muto and Mohamed Diame, leave the pitch at the end of the English Premier League soccer match between Liverpool and Newcastle at Anfield Stadium, in Liverpool, England, Wednesday, Dec. 26, 2018. (AP Photo/Jon Super) AP

Η Νιούκαστλ κρατούσε τρίποντο - "χρυσάφι" στο Μολινό, αλλά η Γουλβς ισοφάρισε με τον Μπολί - πιθανότατα έχει κάνει φάουλ στον Ντουμπράβκα - στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Εάν έλεγε κανείς στους ανθρώπους της Νιούκαστλ ότι θα έφευγαν με το βαθμό από το Μολινό πριν το ματς με τη Γουλβς, θα χαμογελούσαν. Έτσι, όμως όπως εξελίχθηκε το ματς, μάλλον κλαίνε.

Οι "καρακάξες" άνοιξαν το σκορ με τον Χέιντεν στο 56ο λεπτό και κρατούσαν στα χέρια τους τρίποντο-"χρυσάφι" στην προσπάθεια που κάνουν για παραμονή στην Premier League.

Όλα γκρεμίστηκαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τον τρόπο που "γκρέμισε" ο Μπολί τον Ντουμπράβκα - πιθανότατα έχει γίνει φάουλ - και ισοφάρισε για τη Γουλβς.

ΓΟΥΛΒΣ: Ρουί Πατρίσιο, Ντόχερτι (81' Ανταμά Τραορέ), Μπένετ, Κόντι, Μπολί, Χόνι Κάστρο, Ντεντόνκερ (89' Ιβάν Καβαλέιρο), Ρούμπεν Νέβες, Ζοάο Μοουτίνιο, Ραούλ Χιμένες, Ντιόγκο Ζότα (69' Έλντερ Κόστα).

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Γέντλιν, Σερ, Λασέλ, Λεζόν, Ρίτσι, Χέιντεν (86' Χέιντεν), Λόνγκσταφ, Άτσου (72' Αλμιρόν), Αγιόθε Πέρεθ (90+1' Χάβι Μανκίγιο), Ροντόν.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 26ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Σάββατο 9 Φεβρουαρίου

Φούλαμ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-3 (14' 65' πεν. Πογκμπά, 23' Μαρσιάλ)

Κρίσταλ Πάλας - Γουέστ Χαμ 1-1 (76' Ζαχά / 27' πεν. Νομπλ)

Χάντερσφιλντ - Άρσεναλ 1-2 (93' αυτ. Κολάσινατς / 16' Ιγουόμπι, 44' Λακαζέτ)

Λίβερπουλ - Μπόρνμουθ 3-0 (24' Μανέ, 34' Βαϊνάλντουμ, 48' Σαλάχ)

Σαουθάμπτον - Κάρντιφ 1-2 (91' Στίβενς / 69' Μπαμπά, 94' Ζόχορ)

Γουότφορντ - Έβερτον 1-0 (65' Γκρέι)

Μπράιτον - Μπέρνλι 1-3 (76' Ντάφι / 26' 61' Γουντ, 74' πεν, Μπαρνς)

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Τότεναμ - Λέστερ 3-1 (33' Σάντσες, 63' Έρικσεν, 91' Σον / 76' Βάρντι)

Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι 6-0 ( 4' Στέρλινγκ, 13' 19'56' πεν. Αγουέρο, 25' Γκιουντογκάν, 80' Στέρλινγκ)