PREMIER LEAGUE

Δύο "σφυριές" από τον Παγιέτ

Με δύο γκολ του Ντιμιτρί Παγιέτ, η Γουέστ Χαμ πέτυχε την τρίτη της νίκη στη φετινή Premier League, επικρατώντας της Νιουκάστλ με 2-0 στο "Boleyn Ground", και ανέβηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα (VIDEOS)

Ο Ντιμιτρί Παγιέτ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ματς που "έκλεισε" την 5η αγωνιστική της Premier League, καθώς ήταν αυτός που με δύο γκολ, χάρισε στη Γουέστ Χαμ τη νίκη με 2-0 επί της Νιουκάστλ.

Ο Γάλλος επιθετικός άνοιξε το σκορ με υπέροχο πλασέ μόλις στο 9ο λεπτό, ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, μετά από... ριμπάουντ σε αντεπίθεση των "σφυριών", διπλασίασε τα τέρματά του, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Έτσι, η ομάδα του Σλάβεν Μπίλιτς σκαρφάλωσε στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -6 από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι, ενώ οι "καρακάξες" παρέμειναν χωρίς νίκη, πέφτοντας παράλληλα στην τελευταία θέση, μόλις με 2 βαθμούς.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Ράντολφ, Τόμκινς, Ριντ, Ογκμπόνα (42' Τζένκινσον), Κρέσγουελ, Νομπλ, Κουγιατέ, Λανσίνι (59' Πέδρο Ομπιάνγκ), Παγιέτ, Μόουζες (88' Κάρολ), Σακό

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Γιάνματ, Εμπεμπά, Κολοτσίνι, Αϊνταρά, Άνιτα (60' Ντε Γιονγκ), Κόλμπακ, Σισοκό, Βαϊνάλντουμ (79' Άαρονς), Τοβέν (60' Αγιόθε Πέρεθ), Σισέ

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Έβερτον - Τσέλσι 3-1 (17', 22' και 82' Νέισμιθ / 36' Μάτιτς)

Άρσεναλ - Στόουκ 2-0 (31' Γουόλκοτ, 85' Ζιρού)

Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (90' Ιχεανάτσο)

Νόριτς - Μπόρνμουθ 3-1 (35' Τζερόμ, 52' Χούλαχαν, 67' Τζάρβις / 81' Κουκ)

Γουότφορντ - Σουόνσι 1-0 (59' Ιγκάλο)

Γουέστ Μπρομ - Σαουθάμπτον 0-0

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ 3-1 (49' Μπλιντ, 70' Αντέρ Ερέρα, 86' Μαρσιάλ / 84' Μπεντεκέ)

Κυριακή

Σάντερλαντ - Τότεναμ 0-1 (82' Μέισον)

Λέστερ - Άστον Βίλα 3-2 (72' Ντε Λατ, 82' Βάρντι, 89' Ντάιερ / 39' Γκρίλις, 63' Κάρλες Χιλ)