PREMIER LEAGUE

Απίθανο γκολ με ψαλιδάκι ο Αλιρεζά στο Μπράιτον - Τσέλσι

Brighton's Alireza Jahanbakhsh, centre, scores his side's first goal of the game, during the English Premier League soccer match between Brighton and Chelsea at the AMEX Stadium, Brighton, England, Wednesday Jan. 1, 2020. (Gareth Fuller/PA via AP) AP

Ο 26χρονος Ιρανός εξτρέμ, Αλιρεζά Γιαχανμπάκχς, με απίστευτο ψαλιδάκι ισοφάρισε για την Μπράιτον σε 1-1 στο ματς με την Τσέλσι και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. (VIDEO)

Η Τσέλσι άνοιξε το σκορ με τον Θέσαρ Αθπιλικουέτα δέκα λεπτά μετά από την έναρξη της αναμέτρησης, αλλά η Μπράιτον ισοφάρισε στο 84ο λεπτό σε 1-1 με τον Αλιρεζά Γιαχανμπάκχς και έσωσε το βαθμό.

Ο 26χρονος Ιρανός εξτρέμ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με απίστευτο ψαλιδάκι και νίκησε τον Κέπα. Απολαύστε το πανέμορφο γκολ του Αλιρεζά: