ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Σπεσιαλίστας στα πέναλτι ο Διαμαντάκος, δύο γκολ κόντρα στην Καρλσρούη

O Δημήτρης Διαμαντάκος ήταν μεγάλος πρωταγωνιστής της Ζανκτ Πάουλι στην αναμέτρηση με την Κάρλσρουη, σημειώνοντας δύο γκολ με πέναλτι στο 2-2 των δύο ομάδων για την 12η αγωνιστική της Zweiteliga. (VIDEO)

Εξαιρετική σεζόν πραγματοποιεί ο Δημήτρης Διαμαντάκος με τη φανέλα της Ζανκτ Πάουλι. Ο 26χρονος επιθετικός σημείωσε δύο γκολ με πέναλτι στην αναμέτρηση με την Κάρλσρουη για την 12η αγωνιστική της Zweiteliga.

Ο διεθνής φορ έδωσε το προβάδισμα με 2-0 στη Ζανκτ Πάουλι με δύο γκολ σε διάστημα 11 λεπτών, αλλά η πρώην ομάδα του κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με γκολ των Μαρκ Λόρεντς στο 85' και Μαρβέν Πουριέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Διαμαντάκος έφτασε τα επτά γκολ σε 10 αγώνες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, εκ των οποίων τα έξι στη Zweiteliga.