ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Σκόραρε στην ήττα της Frej Taby o Σταυροθανασόπουλος

Ο Κωνσταντίνος Σταυροθανασόπουλος πέτυχε το μοναδικό γκολ της Frej Taby στην βαριά ήττα από την Χέλσινγκμποργκ με 5-1. (VIDEO)

Η Frej Taby γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 5-1 από την Χέλσινγκμποργκ για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας στην Σουηδία αλλά σκόραρε των γηπεδούχων ήταν ένας Έλληνας.

Ο Κωνσταντίνος Σταυροθανασόπουλος σκόραρε με πανέμορφο βολέ έξω από την περιοχή και μείωσε σε 2-1 προσωρινά για την ομάδα του στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Το γκολ του Έλληνα επιθετικού όμως δεν ήταν αρκετό και εν συνεχεία η Frej δέχθηκε τρία ακόμα τέρματα στο δεύτερο μέρος.

Ο Σταυροθανασόπουλος που προερχόταν από έναν τραυματισμό που τον είχε αφήσει εκτός στα δυο πρώτα παιχνίδια έπαιξε για 68 λεπτά πριν αντικατασταθεί από τον Πόλο.

Αυτό ήταν το δεύτερο επίσημο τέρμα για τον Έλληνα επιθετικό που είχε σκοράρει επίσης και στο Κύπελλο Σουηδίας ένα τέρμα ακόμη.