ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Με γκολ του Λυκογιάννη στο 93' η Στουρμ Γκρατς

Λυκογιάννης

Χάρη σε εξαιρετικό γκολ του Μπάμπη Λυκογιάννη στο 93', η Στουρμ Γκρατς νίκησε 1-0 τη Λίντσερ στην έδρα της και είναι στην πρώτη θέση του αυστριακού πρωταθλήματος, στο +1 από τη Ζάλτσμπουργκ, που έχει ματς λιγότερο.

Λύτρωση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για τη Στουρμ Γκρατς στο πρωτάθλημα της Αυστρίας. Ο Μπάμπης Λυκογιάννης στο 93' σκόραρε με εξαιρετικό γυριστό σουτ και έκανε το 1-0 για την ομάδα του απέναντι στη Λίντσερ, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής. Με το τρίποντο η ομάδα του Γκρατς ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Έχει πλέον 35 πόντους και είναι στο +1 από τη Ζάλτσμπουργκ, η οποία βέβαια έχει ένα ματς λιγότερο (παίζει την Κυριακή εκτός έδρας με τη Ραπίντ Βιέννης). Ο 24χρονος Έλληνας αριστερός μπακ μετρά 14 συμμετοχές, έχει γίνει μόνο μία φορά αλλαγή, ενώ έχει σημειώσει πλέον δύο γκολ.