ΚΥΠΡΟΣ

Αήττητη στο 92' η Ανόρθωση, σοκ στο 94' για Ομόνοια

Με γκολ του Καμαρά στο 92' η Ανόρθωση πήρε ισοπαλία στην έδρα της ΑΕΚ, ενώ ο Ολυμπιακός έκανε το ίδιο στην έδρα της Ομόνοιας με γκολ του Καπαρτή στο 94'! (videos)

Φινάλε "θρίλερ" είχαν οι αναμετρήσεις του Σαββάτου για την 6η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος, με την Ανόρθωση να διατηρεί το αήττητο στις καθυστερήσεις και την Ομόνοια να χάνει την εντός έδρας νίκη, επίσης στις καθυστερήσεις.

Συγκεκριμένα, με γκολ του Ντεμπά Καμαρά η Ανόρθωση ισοφάρισε την ΑΕΚ Λάρνακας στο 92' (1-1), ενώ στο 94' ο Καπαρτής ισοφάρισε την Ομόνοια (1-1).

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Πάφος - Ερμής 2-1 (47' Λούκας Ντομίνγκες, 73' Γκουλόν / 11' Γεωργιάδης)

Ομόνοια - Ολυμπιακός Λευκωσίας 1-1 (51' Λεάντρο Γκονσάλες / 94' Καπαρτής)

ΑΕΚ - Ανόρθωση 1-1 (11' Τολεμές / 92' Ντεμπά Καμαρά)

**δύο ματς λιγότερα

***οι 6 πρώτοι συνεχίζουν στα play-offs τίτλου (άλλες 10 αγωνιστικές / μέσα-έξω)

****από τον 7ο μέχρι τον 12ο συνεχίζουν στα play-offs υποβιβασμού, όπου θα υποβιβαστεί ο τελευταίος (12ος)

*****υποβιβάζονται οι δύο τελευταίοι (13ος και 14ος)

******ο πρώτος των play-offs τίτλου στο Champions League (1ος προκριματικός γύρος)

*****ο 2ος και ο 3ος στο Europa League (όπως και ο κάτοχος του κυπέλλου)

******στην ισοβαθμία μετρούν τα μεταξύ τους ματς, μετά η διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση και μετά γίνεται μπαράζ (αν κρίνεται σημαντική θέση)