ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Εκλαιγε ο Μανέ για μια χαμένη ευκαιρία! (VIDEO)

Η Σενεγάλη έφυγε με τη νίκη (0-1) από την Ισημερινή Γουινέα, αλλά ο σταρ των "λιονταριών", Σαντιό Μανέ, ξέσπασε σε κλάματα μετά τη λήξη του ματς για την ευκαιρία που σπατάλησε στα τελευταία λεπτά αυτού. (VIDEO)

Ένα αυτογκόλ στο 52ο λεπτό ήταν ικανό για να φύγει η Σενεγάλη με τη νίκη από την πόλη Μπάτα, επικρατώντας 1-0 εκτός έδρας της Ισημερινής Γουινέας για την πέμπτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου των προκριματικών του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Ενώ οι γηπεδούχοι πίεζαν για την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του ματς, ο σταρ των "λιονταριών" έφυγε στην αντεπίθεση, ωστόσο σπατάλησε την ευκαιρία που είχε να σκοράρει.

Η Σενεγάλη πήρε τη νίκη, αλλά ο ακραίος της Λίβερπουλ τα έβαλε με τον εαυτό του. Απαρηγόρητος, ξέσπασε σε κλάματα και οι συμπαίκτες του προσπαθούσαν να τον ηρεμήσουν.

Αξίζει να σημειωθεί ότι τα "λιοντάρια" έχουν προκριθεί από τις 16 Οκτωβρίου στην τελική φάση της διοργάνωσης, η οποία θα διεξαχθεί από τις 15 Ιουνίου έως τις 13 Ιουλίου στα γήπεδα του Καμερούν.