CHAMPIONS LEAGUE

Το αμφισβητούμενο πέναλτι που κέρδισε η Μπενφίκα κόντρα στον ΠΑΟΚ (VIDEO)

Δείτε το αμφισβητούμενο πέναλτι που σφύριξε ο Μίλοραντ Μάζιτς υπέρ της Μπενφίκα στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ με αποτέλεσμα η πορτογαλική ομάδα ν' ανοίξει το σκορ (1-0). (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενείται από την Μπενφίκα στο "Estadio da Luz" (21/8, 22:00) για το πρώτο ματς των δύο ομάδων - live η εξέλιξη της αναμέτρησης από το Sport24.gr - στο πλαίσιο των playoffs του Champions League.

Ο διαιτητής του ματς, Μίλοραντ Μάζιτς, σφύριξε πέναλτι υπέρ της Μπενφίκα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα, στο 45ο λεπτό, ο Γκριμάλδο έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Μαουρίσιο έκανε μαρκάρισμα στον Ζέντσον και ο Μάζιτς καταλόγισε πέναλτι. Δείτε το video με την επίμαχη φάση, από την οποία με εύστοχη εκτέλεση ο Πίζι άνοιξε το σκορ (1-0):