CHAMPIONS LEAGUE

Παρί Σεν Ζερμέν - Ντόρτμουντ: Εξαιρετική κεφαλιά του Νεϊμάρ για το 1-0

Στο 28ο λεπτό, ο Νεϊμάρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με υπέροχη κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, δίνοντας το προβάδισμα με 1-0 στην Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στην Ντόρτμουντ. (VIDEO)

Η Παρίν Σεν Ζερμέν άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με την Ντόρτμουντ για τη φάση των 16 του Champions League χάρη σε υπέροχη κεφαλιά του Νεϊμάρ. Στο 28ο λεπτό, ο Άνχελ ντι Μάρια εκτέλεσε το κόρνερ και ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ ξέφυγε από τους αμυντικούς της γερμανικής ομάδας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Αυτό είναι το 35ο γκολ του Νεϊμάρ στο Champions League και το 14ο με τη φανέλα της Παρί στην κορυφαία τη τάξει διασυλλογική διοργάνωση της Ευρώπης. Θυμίζουμε πως οι Βεστφαλοί είχαν επικρατήσει 2-1 στο πρώτο παιχνίδι, το οποίο σημαίνει πως η Παρί έχει σκορ πρόκρισης.