CHAMPIONS LEAGUE

Παρί - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Το πέναλτι με VAR που έκρινε την πρόκριση

ManU's Marcus Rashford , bottom, celebrates after scoring his side's third goalduring the Champions League round of 16, second leg soccer match between Paris Saint Germain and Manchester United at the Parc des Princes stadium in Paris, France, Wednesday, March. 6, 2019. (AP Photo/Francois Mori) AP

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πανηγύρισε μία επική πρόκριση μέσα στην έδρα της Παρί Σεν Ζερμέν νικώντας 3-1, με το καθοριστικό γκολ να έρχεται με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ράσφορντ, αφού πρώτα ο διαιτητής Σκόμινα είδε το VAR. (VIDEO)

Απίστευτο ήταν το φινάλε του επαναληπτικού της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον ρέφερι Σκόμινα να δίνει πέναλτι βλέποντας το VAR και ο Ράσφορντ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έγραψε το 3-1 κι έδωσε την πρόκριση στους "κόκκινους διάβολους".

Στο 89' ο Νταλό σούταρε έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στον Κιμπεμπέ και ο ρέφερι Σκόμινα αφού πρώτα έδειξε κόρνερ, στη συνέχεια συμβουλεύτηκε το VAR. Όπως φάνηκε στο replay η μπάλα είχε χτυπήσει στο χέρι του αμυντικού της Παρί.

Αφού το κοίταξε αρκετές φορές προσεκτικά, ο Σλοβένος διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Μάρκους Ράσφορντ ήταν ψύχραιμος και νίκησε τον Μπουφόν για το 3-1, με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να πανηγυρίζει την ιστορική πρόκριση.