CHAMPIONS LEAGUE

Ολυμπιακός - Τότεναμ: Τα δύο γκολ των σπερς σε τέσσερα λεπτά

CHAMPIONS LEAGUE / ΟΣΦΠ - ΤΟΤΕΝΑΜ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)
CHAMPIONS LEAGUE / ΟΣΦΠ - ΤΟΤΕΝΑΜ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η Τότεναμ άνοιξε το σκορ μ' εκτέλεση πέναλτι του Χάρι Κέιν στο 26ο λεπτό και διεύρυνε σε 2-0 το προβάδισμά της επί του Ολυμπιακού με φανταστικό σουτ του Λούκας Μόουρα στο 30ό. (VIDEOS)

Ο Ολυμπιακός φιλοξένησε την Τότεναμ στο Γ. Καραϊσκάκης για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League και οι σπερς κέρδισαν πέναλτι στο 25ο λεπτό, καθώς ο Γιασίν Μεριά ανέτρεψε τον Χάρι Κέιν.

Ο 26χρονος Άγγλος διεθνής φορ της ομάδας του Λονδίνου, ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος, νίκησε τον Ζοζέ Σα στο 26ο λεπτό κι άνοιξε το σκορ για την φιναλίστ της διοργάνωσης την περασμένη σεζόν.

Η Τότεναμ διεύρυνε ύστερα από τέσσερα λεπτά (30') το προβάδισμά της με εξαιρετικό σουτ του Λούκας Μόουρα. Ο Πορτογάλος γκολκίπερ των ερυθρόλευκων ακούμπησε την μπάλα, δεν μπόρεσε όμως ν' αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του για δεύτερη φορά.

Photo credits: Eurokinissi