CHAMPIONS LEAGUE

Ολυμπιακός - Τότεναμ: Ποντένσε και 1-2 για τους ερυθρόλευκους

CHAMPIONS LEAGUE / ÏÓÖÐ - ÔÏÔÅÍÁÌ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI)
CHAMPIONS LEAGUE / ÏÓÖÐ - ÔÏÔÅÍÁÌ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ντανιέλ Ποντένσε με εξαιρετικό διαγώνιο πλασέ και τη βοήθεια του δοκαριού νίκησε τον Ουγκό Λορίς και μείωσε σε 1-2 για τον Ολυμπιακό στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Τότεναμ. (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός φιλοξένησε την Τότεναμ στο Γ. Καραϊσκάκης για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League και οι σπερς προηγήθηκαν με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά από την εκτέλεση πέναλτι του Χάρι Κέιν και το απίθανο σουτ του Λούκας Μόουρα.

Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν και μείωσαν στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Στο 44ο λεπτό ο Ντανιέλ Ποντένσε έπαιξε το ένα-δύο με τον Ματιέ Βαλμπουενά, μπήκε στην περιοχή και με δεξί διαγώνιο πλασέ νίκησε τον Ουγκό Λορίς, μειώνοντας σε 2-1 για την ομάδα του Πειραιά. Δείτε το γκολ:

Photo credits: Eurokinissi