CHAMPIONS LEAGUE

Μπαρτσελόνα - Νάπολι: Με κεφαλιά Λανγκλέ το 1-0

Barcelona's Clement Lenglet, center, celebrates after scoring the opening goal during the Champions League round of 16, second leg soccer match between Barcelona and Napoli at the Camp Nou Stadium in Barcelona, Spain, Saturday, Aug. 8, 2020. (AP Photo/Joan Monfort) AP

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό της εντός έδρας ρεβάνς με τη Νάπολι χάρη στην κεφαλιά του Λανγκλέ μετά από κόρνερ του Ράκιτιτς.

Η Μπαρτσελόνα υποδέχθηκε τη Νάπολι στη ρεβάνς του 1-1 του Σαν Πάολο για τους 16 του Champions League και οι μπλαουγκράνα άνοιξαν στο δέκατο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Ίβαν Ράκιτιτς εκτέλεσε το κόρνερ από αριστερά με το δεξί και ο Κλεμάν Λανγκλέ με κεφαλιά νίκησε τον Νταβίντ Οσπίνα. Οι παρτενοπέι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ - ο σκόρερ έσπρωξε στην πρόσπαθειά του να πάρει καλύτερη θέση τον Ντιέγκο Ντέμε, ο οποίος έπεσε στον Καλιντού Κουλιμπαλί - η φάση ελέγχθηκε με VAR και το γκολ μέτρησε.