CHAMPIONS LEAGUE

Μπαρτσελόνα - Λιόν: Η εκτέλεση α λα Πανένκα του Μέσι (VIDEO)

Η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ με εύστοχη α λα Πανένκα εκτέλεση πέναλτι του Λιονέλ Μέσι στο 18ο λεπτό της εντός έδρας ρεβάνς με τη Λιόν για τους 16 του Champions League. (VIDEO)

Η Μπαρτσελόνα υποδέχεται τη Λιόν - live από το Sport24.gr η εξέλιξη - στη ρεβάνς του 0-0 της Γαλλίας για του 16 του Champions League και οι "μπλαουγκράνα" κέρδισαν πέναλτι στο 16ο λεπτό καθώς ο Ντεναγέ ανέτρεψε Λουίς Σουάρες αριστερά εντός περιοχής (αμφισβητούμενο σύμφωνα και με Ισπανούς κριτικούς διαιτησίας, αν και ο διαιτητής προσέφυγε σε χρήση VAR).

Ύστερα από δύο λεπτά (18') ο Λιονέλ Μέσι - ο οποίος έφθασε τις 131 συμμετοχές στη διοργάνωση, ξεπέρασε τον Αντρές Ινιέστα (130) και κυνηγά τον Τσάβι (151) - εκτέλεσε α λα Πανένκα το πέναλτι, ήταν εύστοχος κι άνοιξε το σκορ. Δείτε το video: