CHAMPIONS LEAGUE

Λιόν - Μπάγερν: Μεγάλες ευκαιρίες για τους Γάλλους

Lyon's Memphis Depay reacts after missing a chance to score during the Champions League semifinal soccer match between Lyon and Bayern at the Jose Alvalade stadium in Lisbon, Portugal, Wednesday, Aug. 19, 2020. (Franck Fife/Pool via AP) AP

Η Λιόν εχασε αρκετές ευκαιρίες με Ντεπάι, Κορνέ και Εκαμπί για να ανοίξει το σκορ απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου.

Η Λιόν μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση κοντρα στην Μπάγερν Μονάχου και στο 4ο λεπτό λίγο έλειψε να ανοίξει το σκορ.

Συγκεκριμένα, έγινε λάθος στη μεσαία γραμμή των Βαυαρών, ο Κακρέ έβγαλε για τον Νεπάι, ο Ολλανδός εφυγε στην πλάτη της γερμανικής άμυνας, άνοιξε την μπάλα στο τετ-α-τετ με τον Νόιερ, κάνει το πλασέ, αλλά αστόχησε. Στο 13' οι γκον απείλησαν γι' ακόμη μία φορά με τον Κορνέ, όμως ο Μποατενγκ έκοψε με τακλιν.

Στο 15ο λεπτό η Λιόν έφτασε ξανά κοντά στο 1-0, όμως το σουτ του Εκαμπί σταμάτησε στο δοκάρι.