CHAMPIONS LEAGUE

Ίντερ - Σλάβια: Ο Ολαΐνκα πάγωσε το Μιλάνο

Slavia's Peter Olayinka runs to celebrate after scoring his sides first goal during the Champions League group F soccer match between Inter Milan and Slavia Prague at the San Siro stadium in Milan, Italy, Tuesday, Sept. 17, 2019. (AP Photo/Antonio Calanni) AP

Η Σλάβια Πράγας άνοιξε το σκορ (0-1) στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ίντερ χάρη στο γκολ του 23χρονου Νιγηριανού φορ της, Πίτερ Ολαΐνκα στο 63ο λεπτό. (VIDEO)

Η Ίντερ υποδέχθηκε τη Σλάβια Πράγας για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League και η ομάδα της τσεχικής πρωτεύουσας πάγωσε το Τζουζέπε Μεάτσα καθώς άνοιξε το σκορ στο 63ο λεπτό του ματς του Μιλάνο.

Ο 23χρονος Νιγηριανός φορ, Πίτερ Ολαΐνκα, με προβολή από κοντά σε απόκρουση του Χαντάνοβιτς, έστειλε την μπάλα στα στα δίχτυα κι έδωσε το προβάδισμα στη Σλάβια. Δείτε το γκολ του Αφρικανού: