CHAMPIONS LEAGUE

Ατλέτικο - Γιουβέντους: Με το κεντρικό αμυντικό δίδυμο στο 2-0 οι Μαδριλένοι (VIDEOS)

Atletico's Lucas Hernandez, left, Diego Godin, center, and José María Gimenez celebrate the 3-0 win of their team after the Europa League Final soccer match between Marseille and Atletico Madrid at the Stade de Lyon in Decines, outside Lyon, France, Wednesday, May 16, 2018. (AP Photo/Thibault Camus) AP

Η Ατλέτικο έκανε μέσα σε πέντε λεπτά (78', 83') χάρη σε δύο γκολ του κεντρικού της αμυντικού διδύμου από την Ουρουγουάη - Χοσέ Μαρία Χιμένες και Ντιέγκο Γκοδίν - το 2-0 κόντρα στη Γιουβέντους για τους 16 του Champions League. (VIDEOS)

Η Ατλέτικο υποδέχεται τη Γιουβέντους - live από το Sport24.gr η εξέλιξη - για την πρώτη μεταξύ των δύο ομάδων αναμέτρηση στο πλαίσιο των 16 του Champions League και η ομάδα της Μαδρίτης άνοιξε το σκορ στο 78ο λεπτό.

Ο 24χρονος Ουρουγουανός κεντρικός αμυντικός των "κολτσονέρος", ο οποίος είχε προωθηθεί για την εκτέλεση κόρνερ, εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην "μπιανκονέρα" άμυνα κι άνοιξε το σκορ.

Μέσα σε πέντε λεπτά από το πρώτο, ήλθε και το δεύτερο γκολ για την "Ατλέτι". Από τον έτερο κεντρικό αμυντικό και συμπατριώτη του πρώτου, Ντιέγκο Γκοδίν.