CHAMPIONS LEAGUE

Ρανιέρι: "Θέλω να καταλάβω γιατί παίξαμε έτσι"

Απορημένος για την πολύ κακή εμφάνιση της ομάδας του στα πρώτα 45 λεπτά είναι ο Κλαούντιο Ρανιέρι που θέλει γρήγορα να βρει το λόγο για τον οποίο έπαιξαν έτσι οι ποδοσφαιριστές του.

Ο Θόρστεν Φινλ δεν είχε κανένα λόγο φυσικά να είναι προβληματισμένος καθώς το 1-3 του Ολίμπικο έβαλε δυνατά στο κόλπο της πρόκρισης την Βασιλεία.

Κλαούντιο Ρανιέρι (Ρόμα):

Σε όλο το πρώτο ημίχρονο ήμασταν ανύπαρκτοι. Δεν πήραμε κανένα φάουλ κάτι που δείχνει ότι δεν πιέσαμε τον αντίπαλο όπως θα έπρεπε. Δεν ξέρω γιατί παίξαμε έτσι. Ρώτησα στο ημίχρονο στα αποδυτήρια τους παίκες και δεν μπορούσαν ούτε αυτοί να δώσουν απάντηση.

Στο δεύτερο παίξαμε καλύτερα, είχαμε ρυθμό και αξίζαμε την ισοπαλία. Ωστόσο θέλω να καταλάβω γιατί παίξαμε έτσι στο πρώτο ημίχρονο και πρέπει να το καταλάβω γρήγορα.

Θόρστεν Φινλ (Βασιλεία):

Παίξαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο όπως το σχεδιάζαμε. Στην επανάληψη και στα πρώτα 20 λεπτά ήμασταν λίγο τυχεροί καθώς η Ρόμα μας πίεσε πολύ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από όλους, τώρα μπορούμε να παλέψουμε για την δεύτερη θέση στον όμιλο.