ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Βαριά ήττα της Ρίβερ από την Κολόν του Αντριάν Μπαστία

Ρίβερ Κολόν

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Ρίβερ Πλέιτ στην Αργεντινή χάνοντας αυτή τη φορά με το βαρύ 4-1 από την Κολόν Σάντα Φε (VIDEO).

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι με δυο κόκκινες κάρτες ( μία για κάθε ομάδα) η Ρίβερ Πλέιτ γνώρισε βαριά ήττα με 4-1 από την Κολόν Σάντα Φε, αν και προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 22ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 33ο λεπτό με τον Ρουίς, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν το 3-1 μέσα σε τέσσερα λεπτά!

Το τελικό 4-1 έγραψε πάλι ο Ρουίς (έκανε χατ-τρικ) στο 60ο λεπτό μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα Μπαροβέρο, ο οποίος κλώτσησε τη μπάλα πάνω στον 23άχρονο άσο(!), αυτή κόντραρε και στη συνέχεια μπήκε στην εστία της ομάδας του.

Αξίζει να σημειώσουμε πως η Ρίβερ έμεινε με δέκα στο 55' λόγω της αποβολής του Φερνάντες, ενώ στο 88ο λεπτό την κόκκινη είδε και ο παλιός γνωστός μας από τον Αστέρα Τρίπολης, Αντριάν Μπαστία που συνεχίζει το ποδόσφαιρο βαδίζοντας πλέον στα 38 του χρόνια!

Πλέον η Ρίβερ βρίσκεται στην 10η θέση και μετρά μία νίκη στα τελευταία έξι ματς πρωταθλήματος.