ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Το φοβερό δεκάλεπτο της Ρεάλ Μαδρίτης στο Τελ Αβίβ

Ο Πάμπλο Λάσο στον πάγκο της Ρεάλ Μαδρίτης στη διάρκεια αγώνα της EuroLeague
Ο Πάμπλο Λάσο στη διάρκεια αγώνα της EuroLeague EUROKINISSI

Σε δύο σουτ αστόχησαν οι παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης σε 15 προσπάθειες στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τη Μακάμπι στο Τελ Αβίβ, στο οποίο μέτρησαν δέκα ασίστ χωρίς λάθος.

Ο Φακούντο Καμπάσο δεν ζει πια στη Μαδρίτη, η Ρεάλ όμως έμαθε να αντιμετωπίζει τις προκλήσεις χωρίς εκείνον και το βράδυ της Πέμπτης (21/1) έκανε ένα καταπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο στο Τελ Αβίβ, στο ματς της 21ης αγωνιστικής της EuroLeague.

Οι Ισπανοί έκλεισαν την περίοδο με προβάδισμα εννέα πόντων (33-24), με τη στατιστική τους να γράφει 8/8 δίποντα, 5/7 τρίποντα, 2/3 βολές, 10 ασίστ και ένα κλέψιμο, με τον Πάμπλο Λάσο να βλέπει ένα πανέμορφο μηδενικό στην κατηγορία των λαθών.

Η Μακάμπι, από την πλευρά της, είχε 6/9 τρίποντα, όμως η άμυνά της ήταν απογοητευτική.

Photo credits: Eurokinissi