STOIXIMAN BASKET LEAGUE

Το πρόγραμμα της Stoiximan Basket League: Ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται στο Λαύριο

Ο ΜακΚίσικ στον αγώνα του Ολυμπιακού με το Λαύριο
Ο ΜακΚίσικ στον αγώνα του Ολυμπιακού με το Λαύριο EUROKINISSI

Το Λαύριο υποδέχεται τον Ολυμπιακο (20:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) για την 2η ημέρας της 2ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League. Ηρακλής - Περιστέρι και Κολοσσός - Απόλλωνας τα άλλα δύο παιχνίδια, ώρα Κυπέλλου στις γυναίκες, πρεμιέρα στον 4ο Όμιλο της Β' Εθνικής Ανδρών.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει εκτός έδρας το Λαύριο (20:00, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) στον αγώνα που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 2ης ημέρας της 2ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League που ολοκληρώνεται σήμερα (10/10).

Προερχόμενο από την πρώτη νίκη της ιστορίας του στο Basketball Champions League (επί της Ντιζόν) το Λαύριο φιλοδοξεί να βάλει δύσκολα στους "ερυθρόλευκους", ποντάροντας και σε πιθανή κούραση της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα, η οποία λιγότερο από 48 ώρες νωρίτερα νίκησε την Ρεάλ για την 2η αγωνιστική της EuroLeague.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
(17:00) Κολοσσός - Απόλλωνας Πάτρας (ΕΡΤ SPORTS)
(17:00) Ηρακλής - Περιστέρι (ΕΡΤ3)
(20:00) Λαύριο - Ολυμπιακός (ΕΡΤ3)

Ολοκληρώνεται η Β' φάση του Κυπέλλου Γυναικών

Η Β' φάση του Κυπέλλου Γυναικών ξεκίνησε χθες (9/10) με την νίκη του Παναθηναϊκού επί του Αμύντα (75-43) και ολοκληρώνεται σήμερα (10/10) με έξι ακόμα αγώνες. Υπενθυμίζεται ότι πλέον στην διοργάνωση συμμετέχουν και οι ομάδες της Α1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
(12.00) Αναγέννηση Ν.Ρ.-ΠΑΣ Γιάννινα
(12.30) Εσπερίδες Καλλιθέας-Νίκη Λευκάδας
(13.00) Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ
(13.00) Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων
(13.00) Άρης-Ελευθερία Μοσχάτου
(13.00) Παναθλητικός – Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Τζάμπολ στον τέταρτο όμιλο της Β' Εθνικής

Ο τέταρτος όμιλος της Β' Εθνικής - ή αλλιώς ο δεύτερος όμιλος του Βορρά - ανοίγει την αυλαία του σήμερα (10/10), μία εβδομάδα νωρίτερα από τους τρεις άλλους ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
(17.00) Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου
(17.00) Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα
(17.00) ΧΑΝΘ-Πανσερραϊκός
(17.00) ΜΕΝΤ-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87
(17.00) Μαχητές Πειραματικού-Πολύγυρος
(17.00) Αρετσού-Μακεδονικός

TAGS STOIXIMAN BASKET LEAGUE ΕΛΛΑΔΑ Β' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ