Βιλερμπάν - Ολυμπιακός: Το εκπληκτικό τρίποντο του Σλούκα στα 0.8'' που πήγε το ματς στην παράταση

Ο Κώστας Σλούκας ευστοχεί σε τρίποντο και στέλνει το ματς με την Βιλερμπάν στο Αστρομπάλ στην παράταση EUROKINISSI SPORTS

Ο Κώστας Σλούκας με τρίποντο στα 0,8'' έκανε το 86-86 και έστειλε την εκτός έδρας αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Βιλερμπάν στην παράταση, όπου οι ερυθρόλευκοι πανηγύρισαν τη νίκη (93-101). (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε το βράδυ της Τρίτης στην Γαλλία την Βιλερμπάν σε εξ αναβολής αγώνα για την 10η αγωνιστική της EuroLeague και μπορεί οι γηπεδούχοι να έκαναν το 86-83 με δύο βολές του Νόρις Κόουλ στο 9,9'', αλλά ο Κώστας Σλούκας με τρίποντο στα 0,8'' έκανε το 86-86 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Οι ερυθρόλευκοι στην παράταση πανηγύρισαν την εκτός έδρας νίκη με σκορ 93-101, αποτέλεσμα που τους βάζει ξανά δυνατά στη μάχη της οκτάδας.

Photo Credits: Eurokinissi