NBA

NBA, Μαϊάμι Χιτ: Έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο του Game 4 με τους Χοκς χωρίς λάθος

Ο Τζίμι Μπάτλερ έκανε απίθανα πράγματα στο 3-1 των Χιτ επί των Χοκς
Ο Τζίμι Μπάτλερ έκανε απίθανα πράγματα στο 3-1 των Χιτ επί των Χοκς AP PHOTO/JOHN BAZEMORE

Αλάνθαστοι οι Χιτ στο Game 4 με τους Χοκς στην... κυριολεξία, έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο του αγώνα χωρίς να υποπέσουν σε κάποιο λάθος, κάτι που συνέβη για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

Οι Χιτ διέλυσαν με 86-110 τους Χοκς στην Ατλάντα στο Game 4 και πήραν προβάδισμα με 3-1 στην σειρά. Στο μεσοδιάστημα, φρόντισαν να κάνουν ένα σπουδαίο ρεκόρ.

Το Μαϊάμι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με τους Χοκς χωρίς λάθος (!) σε ένα δείγμα της απόλυτης συγκέντρωσής του. Αυτή μάλιστα ήταν η πρώτη φορά στην ιστορία τους που δεν υπέπεσαν σε κανένα λάθος σε ένα ημίχρονο αγώνα τους στα playoffs.

Για την ιστορία, οι Χιτ ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 6 λάθη. Το πρώτο λάθος τους έγινε λίγο πριν την συμπλήρωση ενός λεπτού στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου - έπειτα από 51 δευτερόλεπτα για την ακρίβεια - όταν ο Μπαμ Αντεμπάγιο υπέπεσε σε επιθετικό φάουλ.