ΜΟΝΑΚΟ

Μονακό, Μάικ Τζέιμς: Αδιανόητο καλάθι του Αμερικανού με την πλάτη γυρισμένη στην μπασκέτα

Ο Μάικ Τζέιμς σκοράρει με την πλάτη γυρισμένη στο καλάθι
Ο Μάικ Τζέιμς σκοράρει με την πλάτη γυρισμένη στο καλάθι PRINTSCREEN

Ο Μάικ Τζέιμς σημείωσε ένα από τα καλάθια της χρονιάς - αν όχι το καλάθι της χρονιάς - στον αγώνα της Μονακό με την Λιμόζ, σκοράροντας με την πλάτη γυρισμένη στην μπασκέτα, κερδίζοντας και το φάουλ.

Ο Μάικ Τζέιμς σίγουρα έχει αρκετούς τρόπους να βάζει την μπάλα στο καλάθι. Στον αγώνα πρωταθλήματος της Μονακό με την Λιμόζ εκτός έδρας (νίκη για τους Μονεγάσκους με 89-88) έδειξε ότι μπορεί να σκοράρει ακόμα και αν είναι γυρισμένος πλάτη, με έναν αντίπαλο να του κάνει φάουλ.

Σε μία τρελή φάση στην τέταρτη περίοδο του αγώνα, ο ηγέτης της Μονακό πήγε προς το καλάθι της Λιμόζ, κέρδισε φάουλ και πέταξε την μπάλα ενώ ήταν γυρισμένος πλάτη στην μπασκέτα. Η μπάλα όμως του έκανε το χατίρι και κατέληξε στο καλάθι, σε μία απίστευτη φάση.

Δείτε το VIDEO:

Για την ιστορία, ο Τζέιμς τελείωσε τον αγώνα έχοντας 21 πόντους με 2/2 δίποντα, 5/12 τρίποντα, 2/3 βολές, 6 ριμπάουντ και 12 ασίστ σε 32 λεπτά συμμετοχής.