ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ NBA

Κλίπερς - Χόρνετς 120-106: Το Λος Άντζελες πήρε τη νίκη στην τέταρτη περίοδο με επιμέρους σκορ 27-4

2021 RINGO H.W. CHIU/AP PHOTO

Με επιμέρους σκορ 27-4 και τους Πολ Τζορτζ και Ρέτζι Τζάκσον να τους οδηγούν, οι Κλίπερς σφράγισαν τη νίκη στο τέταρτο δεκάλεπτο με 120-106 επί των Χόρνετς.

Οι Κλίπερς ολοκλήρωσαν την αντεπίθεσή τους στο τέταρτο δωδεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 27-4 "σφράγισαν" τη νίκη επί των Χόρνετς με 120-106 έχοντας ως πρωταγωνιστές τους Πολ Τζορτζ και Ρέτζι Τζάκσον. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την αντεπίθεσή τους στο ματς και με σερί 22-0 και επιμέρους σκορ 27-4 στα τελευταία λεπτά, πήραν τη νίκη έκλεισαν το ματς με διαφορά και ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Πρώτος σκόρερ για ακόμα ένα ματς ήταν ο Πολ Τζορτζ με 20 πόντους, 9 ριμπάουντ και 8 ασίστ που πλησίασε άλλο ένα triple-double ενώ πολύ καλός ήταν ο Τζάκσον με 19 πόντους και 6 ασίστ σε μία εμφάνιση που το Λος Άντζελες δεν θα μπορούσε να μην πανηγυρίσει. Για τους Χόρνετς Μπολ και Μπρίτζες τέλειωσαν το ματς έχοντας από 21 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-39, 61-58, 89-87, 120-106

ΚΛΙΠΕΡΣ: Τζορτζ 20 (9 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Μπατούμ 16 (4), Ζούμπατς 14 (11 ριμπάουντ), Μπλέντσο 7 (5 ριμπάουντ), Τζάκσον 19 (3 τρίποντα, 6 ασίστ), Μαν 17 (10 ριμπάουντ), Ιμπάκα, Κέναρντ 18 (6), Γουίνσλοου, Χάρτενστάιν 9, Μπόστον, Τζόνσον.

ΧΟΡΝΕΤΣ: Χέιγουαρντ 15 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Μπρίτζες 21 (2), Πλάμλι 2 (6 ριμπάουντ), Ροζίερ 17 (1/9 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Μπολ 21 (2), Μάρτιν 8 (2), Ούμπρε 16, Ρίτσαρντς 6, Σμιθ, ΜακΝτάνιελς, Μπούκναϊτ, Τζόουνς.