NBA

Η στιγμή που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σκόραρε με τέσσερις παίκτες των Τίμπεργουλβς να τον μαρκάρουν

Ακόμη και τέσσερις παίκτες είδε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο να τον παίζουν άμυνα, στην εντός έδρας ήττα των Μπακς από τους Τίμπεργουλβς, απέναντι στους οποίους είχε 40 πόντους, 16 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 μπλοκ σε 35 λεπτά.

Δύσκολο βράδυ για τους Μπακς, δύσκολο βράδυ για τον Μάικ Μπουντενχόλζερ, κυρίως όμως δύσκολο για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο που είδε τους Τίμπεργουλβς να κερδίζουν με 113-108 στο Fiserv Forum και να ρίχνουν τους Μπακς στο 3-2.

Ο Greek Freak τελείωσε τον αγώνα με 40 πόντους (12/17 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 7/9 βολές), 16 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 μπλοκ σε 35 λεπτά, έκανε ό,τι μπορούσε για να γυρίσει το ματς καθώς τα Ελάφια κυνηγούσαν σε όλη τη διάρκεια, τα έβαλε ακόμη και με τέσσερις παίκτες της Μινεσότα και κατάφερε και να σκοράρει απέναντί τους σε μια φάση που τα λέει όλα για τον πέμπτο αγώνα της κανονικής περιόδου και τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζεται ο κορυφαίος του ΝΒΑ.