ΓΑΛΛΙΑ

Η Μονακό επιβίωσε στο Στρασβούργο και έκανε το 1-1 στα προημιτελικά

Ο Μάικ Τζέιμς γυρίζει στο ΣΕΦ
Ο Μάικ Τζέιμς γυρίζει στο ΣΕΦ INTIME

Μεγάλο ματς έγινε στο Στρασβούργο, με τον Μάικ Τζέιμς να σκοράρει 0.4" πριν από το τέλος της παράτασης για να ισοφαρίσει η Μονακό (97-95) την προημιτελική σειρά του γαλλικού πρωταθλήματος.

Λίγες ημέρες μετά από την εντός έδρας ήττα-σοκ από την Στρασμπούρ, η Μονακό στάθηκε ξανά στα πόδια της. Νίκησε εκτός έδρας (97-95) και ισοφάρισε στο 1-1 την προημιτελική σειρά του γαλλικού πρωταθλήματος, με τον Μάικ Τζέιμς να γυρίζει στη σύνθεση της ομάδας του, να κάνει σπουδαία δουλειά στην εκτέλεση και στη δημιουργία και να σκοράρει και το νικητήριο καλάθι στα 0.4" πριν από το τέλος της παράτασης.

Ο Αμερικανός γκαρντ έκλεισε τον αγώνα με 30 πόντους από 7/13 δίποντα, 3/8 τρίποντα και 7/12 βολές σε 35 λεπτά, είχε έξι ασίστ και μαζί με τους Γουίλ Τόμας (20 πόντοι, 7/12 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 3/4 βολές) - Άλφα Ντιάλο (17 πόντοι) έδωσαν συνέχεια στη σειρά που θα κριθεί σε τρίτο αγώνα στο Μόντε Κάρλο. Τζον Ρόμπερσον με 25 πόντους και Αμίν Νουά με 17 ήταν οι πρώτοι σκόρερ των ηττημένων.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-20, 44-44, 64-58, 78-78 (κ.α.), 95-97