Παρασκευή 06 Απρ. 2018

ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ ΣΤΑ 38 ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΔΑ

Σταματάει και η ρέκορντμαν μεταλλίων σε Χειμερινούς Αγώνες, Μάριτ Μπιόργκεν

Μία ακόμη θρυλική μορφή των χειμερινών σπορ από τη Νορβηγία, ανακοίνωσε ότι αποσύρεται από την δράση. Ο λόγος για την πρωταθλήτρια του σκι δρόμων αντοχής, Μάριτ Μπιόργκεν, η οποία είναι και η ρέκορντμαν μεταλλίων σε Χειμερινούς Αγώνες.

Τετάρτη 04 Απρ. 2018

ΒΑΖΕΙ "ΤΙΤΛΟΥΣ ΤΕΛΟΥΣ" ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 44 ΕΤΩΝ

Σταματάει ο κορυφαίος Χειμερινός Ολυμπιονίκης, Όλε Εϊνάρ Μπιορντάλεν

Ο κάτοχος 13 μεταλλίων σε Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες, Όλε Εϊνάρ Μπιορντάλεν, αποφάσισε να σταματήσει την καριέρα του στο τέλος της σεζόν σε ηλικία 44 ετών. Ο Νορβηγός έκανε μια θρυλική καριέρα στο δίαθλο.

Σάββατο 31 Μαρ. 2018

ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΕ Ο ΜΠΑΧ ΜΕ ΤΟΝ ΗΓΕΤΗ ΤΗΣ Β. ΚΟΡΕΑΣ

Η υπόσχεση του Κιμ Γιονγκ Ουν στον πρόεδρο της ΔΟΕ

Ο Κιμ Γιονγκ Ουν υποσχέθηκε ότι η Βόρεια Κορέα θα μετάσχει στους Θερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του 2020 και στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του 2022.

Κυριακή 25 Μαρ. 2018

ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΖΕΡΟΝ ΜΑΓΕΨΑΝ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ

Παγκόσμια πρωταθλήτρια με τρία ρεκόρ η Παπαδάκη

Η Γκαμπριέλα Παπαδάκη και ο Γκιγιόμ Σιζερόν κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα καλλιτεχνικού πατινάζ κάνοντας τριπλό νέο παγκόσμιο ρεκόρ. (VIDEO)

Δευτέρα 05 Μαρ. 2018

ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΝΤΟΠΙΝΓΚ ΤΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Όσκαρ Καλύτερου Ντοκιμαντέρ για το Icarus

Οι Φόγκελ και Κόγκαν κέρδισαν το Όσκαρ 2018 Καλύτερου Ντοκιμαντέρ για το Icarus, που αναφέρεται στο μεγάλο σκάνδαλο ντοπαρίσματος της ρωσικής Oλυμπιακής ομάδας. Το Sport24.gr είχε αναλύσει το θέμα.

Κυριακή 25 Φεβ. 2018

ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην κορυφή του πίνακα μεταλλίων η Νορβηγία

Μετά από μεγάλη μάχη η Νορβηγία ήταν εκείνη που κατέκτησε την κορυφή στον πίνακα των μεταλλίων στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΡΒΗΓΙΔΑ

Η Μπιόργκεν πήρε τελευταίο χρυσό στους 23ους Χειμερινούς

Με τον "Μαραθώνιο" στο σκι δρόμων αντοχής και το αγώνισμα στα 30 χιλιόμετρα γυναικών μαζικής εκκίνησης κλασικής τεχνικής ολοκληρώθηκε το αγωνιστικό κομμάτι στους Χειμερινούς Αγώνες. Η Μπιόργκεν έφτασε τα 15 μετάλλια στην καριέρα της.

ΤΡΟΜΕΡΟ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Βόλτα... θανάτου για σκίουρο σε πίστα snowboard

Κατά τη διάρκεια του αγώνα snowboard slalom στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων, ένας σκίουρος αποφάσισε να εισβάλλει στην πίστα, με την αθλήτρια, Ντανιέλα Ούλμπιγκ να τον αποφεύγει μ' έναν τρομερό ελιγμό την τελευταία στιγμή! (VIDEO)

ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

Η Γερμανία το χρυσό στο τετραθέσιο μπόμπσλεϊ ανδρών

Το γερμανικό τετραθέσιο μπόμπσλεϊ των ανδρών, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες. Η επίδοση των νικητών ήταν 3:15.85. Μοιράστηκε το ασημένιο μετάλλιο.

ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στην Ολυμπιακή ομάδα της Ρωσίας το χρυσό στο χόκεϊ ανδρών

Στην παράταση κρίθηκε το χρυσό μετάλλιο στο χόκεϊ επί πάγου ανδρών. Η Ολυμπιακή ομάδα της Ρωσίας επικράτησε 4-3 της Γερμανίας, ενώ ο κανονικός αγώνας έληξε 3-3.

ΑΣΗΜΕΝΙΟ Η ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ

Η Σουηδία το χρυσό μετάλλιο στο curling γυναικών

Η Σουηδία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο curling γυναικών στην τελευταία ημέρα των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ.

Σάββατο 24 Φεβ. 2018

ΥΨΙΣΤΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΗ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ

Σημαιοφόρος της Γαλλίας η Παπαδάκη στην Τελετή Λήξης

Η αργυρή Ολυμπιονίκης, Γκαμπριέλα Παπαδάκη, θα είναι η σημαιοφόρος της Γαλλίας στην Τελετή Λήξης των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων.

ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΔΟΥΣ

Βάθρο για τον Καναδά στο χόκεϊ ανδρών, 6-4 την Τσεχία

Ο Καναδάς κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο χόκεϊ επί πάγου ανδρών, των Αγώνων που διεξάγονται στην Πιονγκτσάνγκ της Νότιας Κορέας.

ΠΡΩΤΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ

Ο Λι Σέουνγκ Χουν το χρυσό στο πατινάζ ταχύτητας

Ο Νοτιοκορεάτης, Λι Σέουνγκ Χουν, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο πατινάζ ταχύτητας (μαζική εκκίνηση). Σε Βέλγιο και Ολλανδία τα άλλα δυο μετάλλια.

ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΣΙΑΤΙΣΣΕΣ

Η Ιαπωνία κατέκτησε το χάλκινο στο curling γυναικών

Η Ιαπωνία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο curling γυναικών των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων στην Πιονγκτσάνγκ της Νότιας Κορέας.

ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΠΩΝΕΖΑ

Η Τακάγκι το χρυσό στο πατινάζ ταχύτητας

Η Νάνα Τακάγκι από την Ιαπωνία, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη μαζική εκκίνηση του πατινάζ ταχύτητας των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων στην Πιονγκτσάνγκ.

10-7 ΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Χρυσό οι Ηνωμένες Πολιτείες στο curling ανδρών

Η ομάδα των ΗΠΑ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο curling ανδρών, νικώντας 10-7 τη Σουηδία. Θυμίζουμε πως στην Ελβετία κατέληξε χθες (23/2) το χάλκινο μετάλλιο, αφού επιβλήθηκε με 7-5 επί του Καναδά.

ΧΡΥΣΑ ΓΙΑ ΤΣΕΧΙΑ ΚΑΙ ΕΛΒΕΤΙΑ

Θρίαμβος για Λεντέκα και Γκαλμαρίνι!

Η Έστερ Λεντέκα και ο Νέβιν Γκαλμαρίνι πρώτευσαν στους τελικούς του παράλληλου γιγαντιαίου σλάλομ στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες.

ΠΕΜΠΤΟ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ

Πρωτιά της Ελβετίας στο αλπικό ομαδικό αγώνισμα

Η Ελβετία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό ομαδικό αγώνισμα. Ασημένιο μετάλλιο για την Αυστρία, χάλκινο η Νορβηγία.

ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΔΟΥΣ

Ο Τουτάντ από τον Καναδά νικητής στο Big Air ανδρών

Ο Καναδός Σεμπαστιάν Τουτάντ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Big Air ανδρών στην χιονοσανίδα των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων.

ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

H Ελίζαμπεθ Σουάνι συμμετείχε στο half-pipe skiing χωρίς να ξέρει... σκι!

H Αμερικανίδα, Ελίζαμπεθ Σουάνι κατάφερε να συμμετάσχει στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες στο άθλημα half-pipe skiing, δίχως να γνωρίζει... σκι! Διαβάστε την ξεχωριστή ιστορία της. (VIDEO)

ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΙΚΟ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΟ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Θεατής εισέβαλε στο παγοδρόμιο με ροζ φούστα μπαλαρίνας!

Μετά την απονομή των μεταλλίων στα 1000 μέτρα speed skating στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες, ένας θεατής εισέβαλε στο παγοδρόμιο, ξεγυμνώθηκε και άρχισε να χορεύει, φορώντας μία ροζ φούστα μπαλαρίνας και ένα... ιδιαίτερο εσώρουχο! (VIDEO)

Παρασκευή 23 Φεβ. 2018

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΑΘΛΟΥ

Χρυσό η Σουηδία στη σκυταλοδρομία του διάθλου

Η Σουηδία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ7,5 χιλιομέτρων των ανδρών. Ασημένιο οι Νορβηγοί, χάλκινο οι Γερμανοί.

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΟΕ ΓΙΑ ΤΟΝ 23ΧΡΟΝΟ

Ο Αντωνίου σημαιοφόρος στην Τελετή Λήξης

Η ΕΟΕ ανακοίνωσε τον Έλληνα αθλητή, ο οποίος θα είναι σημαιοφόρος της ελληνικής ομάδας στην τελετή λήξης των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων. Αυτός θα είναι ο Γιάννης Αντωνίου.

ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ ΣΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΕΣ

Η Ρωσίδα που πιάστηκε ντοπέ, φορούσε φούτερ κατά του ντόπινγκ!

Η Ναντέζντα Σεργκέεβα, που βρέθηκε θετική σε χρήση απαγορευμένης ουσίας στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες, συμμετείχε πριν από δέκα ημέρες σε διαφημιστικό εταιρείας ένδυσης, φορώντας φούτερ κατά του ντόπινγκ! (VIDEO)

ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΛΑΝΔΟ

Δικαίωση για τον Κίελντ Νάις

Ο Κίελντ Νάις κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και στα 1000μ. παγοδρομίας ταχύτητας σε πίστα και ανέβηκε για δεύτερη φορά στο κορυφαίο σκαλί του βάθρου στην Πιονγκτσάνγκ.

ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ MELDONIUM

Δεύτερη Ρωσίδα ντοπέ στους Χειμερινούς!

Δεύτερο κρούσμα ντόπινγκ Ρώσου αθλητή στην Πιονγκτσάνγκ με την αθλήτρια του μπόμπσλεϊ, Ναντέζντα Σεργκέεβα να έχει κάνει χρήση απαγορευμένης ουσίας.

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ 7-5 ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΑΝΑΔΑ

Η Ελβετία κατέκτησε το χάλκινο στο κέρλινγκ ανδρών

Στην Ελβετία κατέληξε το χάλκινο μετάλλιο στο κέρλινγκ των ανδρών αφού επιβλήθηκε με 7-5 επί του Καναδά στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.

ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΣΕ 2018 ΚΟΜΜΑΤΙΑ

ΤΑ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ρολόγια για τον εορτασμό της PYEONGCHANG 2018

Η OMEGA έχει δημιουργήσει δύο ειδικά μοντέλα ρολογιών Seamaster για τους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες στη PyeongChang 2018. Και τα δύο ρολόγια κυκλοφορούν σε συλλεκτική έκδοση 2018 κομματιών.

ΕΚΑΝΕ ΤΟ 3/3 Ο ΚΑΝΑΔΑΣ

Συνέχισε την καναδική κυριαρχία η Σερουά

Για τρίτη διαδοχική φορά το χρυσό μετάλλιο στο Ski Cross των γυναικών κατέληξε σε καναδικά χέρια με την Κέλσι Σερουά να παίρνει τη νίκη στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ.