ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ

Τρίτη η Ρεμπούλη στον ΑΜΑ 2016

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Η Ράνια Ρεμπούλη τερμάτισε στην τρίτη θέση του Αυθεντικού Μαραθωνίου της Αθήνας! Πρώτη η αθλήτρια από την Κένυα, Νάνσι Αρουσέι.

Με δάκρυα στα μάτια τερμάτισε η Ράνια Ρεμπούλη στον 34ο Αυθεντικό Μαραθώνιο της Αθήνας. Η Ελληνίδα Μαραθωνοδρόμος έκανε έναν εντυπωσιακό αγώνα και ολοκλήρωσε την προσπάθεια της στην τρίτη θέση της γενική κατάταξης με χρόνο 2:49.21.

Φυσικά, με αυτόν τον τρόπο κατέκτησε παράλληλα το χρυσό μετάλλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Σε ό,τι αφορά τις δύο πρώτες θέσεις είχαμε τεράστια μονομαχία ανάμεσα σε δύο αθλήτριες η οποία κρίθηκε στο νήμα. Πρώτη ήταν η Κενυάτισε Νάνσι Αρουσέι με 2:38.13 και την ακολούθησε η Αλγερινής καταγωγής Κένζα Νταχμανί με 2:38.28.

Στη μάχη του Πανελλήνιου πρωταθλήματος δεύτερη ήταν η Σοφία Τσεκίνι με 2:55.03 και τρίτη η Λεοντιάδου με 2:57.57.