ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, πάντα για την κολύμβηση στην Ελλάδα, την Ευρώπη και τον κόσμο

Παρασκευή 02 Αυγ. 2019

ΠΡΩΤΟΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΕ ΑΝΔΡΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Ασταμάτητος ο Γκολομέεβ, έκπληξη με Αραούζου

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ στον πρώτο τελικό του 88 εθνικού πρωταθλήματος κολύμβησης Ανδρών - Γυναικών κέρδισε το χρυσό μετάλλιο έχοντας μάλιστα αρκετά καλή απόδοση. Έχασε στα 800μ ελεύθερο η Αραούζου.

Πέμπτη 01 Αυγ. 2019

ΕΝΑ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ

Τεχνική κολύμβηση: Ακόμα τρία μετάλλια στο Παγκόσμιο

Ένα χρυσό και δύο ασημένια κατέκτησαν οι Έλληνες κολυμβητές στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης Εφήβων - Νεανίδων το οποίο διεξάγεται στην πόλη Σαρμ Ελ Σέιχ της Αιγύπτου.

Τετάρτη 31 Ιουλ. 2019

ΔΥΟ ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ

Τεχνική κολύμβηση: Χρυσό ο Καλαϊτζόπουλος, χάλκινο ο Τσιγγέλης

Ο Χρήστο Καλαϊτζόπουλος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ. διπλά πέδιλα, ενώ ο Θωμάς Τσιγγέλης το χάλκινο στα 1.500μ. επιφάνεια στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης.

Τρίτη 30 Ιουλ. 2019

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΧΡΩΜΑΤΑ

Τεχνική κολύμβηση: Χάλκινο στο Παγκόσμιο η 4Χ100 μικτή

Η ομάδα της μικτής σκυταλοδρομίας 4Χ100 διπλά πέδιλα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Τεχνικής κολύμβησης Εφήβων – Νεανίδων που διεξάγεται στην πόλη Σαρμ Ελ Σέιχ της Αιγύπτου.

Σάββατο 27 Ιουλ. 2019

ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΜΕ ΕΠΤΑ

Τα 14 ελληνικά μετάλλια σε Παγκόσμια Πρωταθλήματα υγρού στίβου

O Κριστιάν Γκολομέεβ κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στη Νότια Κορέα στα 50μ. ελεύθερο και η Ελλάδα έφτασε συνολικά τα 14 στα Παγκόσμια Πρωταθλήματα υγρού στίβου. Ο Σπύρος Γιαννιώτης έχει τα μισά απ' αυτά.

ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΔΙΕΞΑΓΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ

Gwangju 2019: Τραγωδία με νεκρούς σε νυχτερινό κέντρο

Δυστύχημα σε νυχτερινό κέντρο της Gwangju όταν κατέρρευσε εσωτερικό μπαλκόνι, με απολογισμό δυο νεκρούς και αρκετούς τραυματίες. Καλά στην υγεία τους οι Έλληνες αθλητές. (VIDEO)

Κυριακή 14 Ιουλ. 2019

ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΔΥΜΟ

Gwangju 2019: Ένατες οι Πλατανιώτη και Παπάζογλου

Με την ένατη θέση ολοκλήρωσε την παρουσία του το ελληνικό ντουέτο, το οποίο αποτελούν οι Ευαγγελία Πλατανιώτη και Εβελίνα Παπάζογλου, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανγκζού.

Σάββατο 13 Ιουλ. 2019

ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Gwangju 2019: Έβδομη η Πλατανιώτη στο Τεχνικό Σόλο

Με την έβδομη θέση ολοκλήρωσε την παρουσία της στον τελικό του Τεχνικού Σόλο η Ευαγγελία Πλατανιώτη στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανκζού.

Παρασκευή 12 Ιουλ. 2019

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΤΟΥΕΤΟ

Gwangju 2019: Στον τελικό οι Πλατανιώτη και Παπαζογλου

Η Ευαγγελία Πλατανιώτη και η Εβελίνα Παπάζογλου προκρίθηκαν στον τελικό του ντουέτου στη συγχρονισμένη κολύμβηση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στην Γκουανκζού.

ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Gwangju 2019: Στον τελικό στο Σόλο Τεχνικό η Πλατανιώτη

Η Ευαγγελία Πλατανιώτη προκρίθηκε στον τελικού του Τεχνικού Σόλο της Καλλιτεχνικής Κολύμβησης του Παγκοσμίου πρωταθλήματος Υγρού Στίβου που διεξάγεται στην Γκουανζού.

Πέμπτη 11 Ιουλ. 2019

ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΥΤΗΞΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ ΓΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ

Gwangju 2019: Οι ελληνικές συμμετοχές στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Με αφορμή την έναρξη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος υγρού στίβου (12-28/7) στην Γκουανζού της Νοτίου Κορέας το Sport24.gr σας παρουσιάζει ενδιαφέροντα στοιχεία για όλες τις ελληνικές συμμετοχές.

Πέμπτη 04 Ιουλ. 2019

ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΞΑΝΑ ΖΩΗ ΟΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

Προπονητικό κέντρο Εθνικών ομάδων στο Ολυμπιακό Χωρίο

Για πρώτη φορά μετά από σχεδόν 15χρόνια θα λειτουργήσουν οι εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού Χωριού στους Θρακομακεδόνες.

Κυριακή 30 Ιουν. 2019

ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 12 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Η ΕΛΛΑΔΑ

Τεχνική κολύμβηση: Φινάλε με άλλα τρία μετάλλια

Με ακόμα τρία μετάλλια για τα ελληνικά χρώματα (ασημένιο η 4Χ100 επιφάνεια (Α), χάλκινο Κτενά και Μυλωνάκης) ολοκληρώθηκε το 27ο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης στα Γιάννενα.

Παρασκευή 28 Ιουν. 2019

ΠΡΩΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ

Τεχνική κολύμβηση: Χάλκινο μετάλλιο στα 4Χ100

Οι Στέφανος Αντωνιάδης, Ευδοξία Θωμάκου, Σοφία Κτενά, Χρήστος Μπόνιας κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στα 4Χ100 με διπλά πέδιλα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης.

Τετάρτη 26 Ιουν. 2019

ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ

Αντίστροφη μέτρηση για το Ευρωπαϊκό τεχνικής κολύμβησης

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης (26/6) η συνέντευξη Τύπου για το 27ο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Ανδρών – Γυναικών, που ξεκινάει αύριο Πέμπτη (27/6) στο κολυμβητήριο του ΠΕΑΚ Ιωαννίνων.

Κυριακή 05 Μαϊ. 2019

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΧΙΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΣΤΟ SPORT24.GR

Ιωνικό Κολυμβητήριο Χίου: Το "διαμάντι" του νησιού και το κονδύλι των 4 εκατ. ευρώ

Φωτογραφικό υλικό από το Ιωνικό Κολυμβητήριο Χίου, για το οποίο έχει εξασφαλιστεί σημαντικό κονδύλι άνω των 4.000.000 ευρώ για βελτιωτικά έργα και συνέντευξη με τον Δήμαρχο, Μανώλη Βουρνού, για την αθλητική στόχευση στο νησί.

Σάββατο 13 Απρ. 2019

ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΤΩΝ ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΩΝ

Ερασιτεχνική ΑΕΚ: Φτιάχνει κολυμβητήριο στη Βάρη

Η Ερασιτεχνική ΑΕΚ ανακοίνωση την κατασκευή κολυμβητικού και αθλητικού κέντρου στην περιοχή της Βάρης.

Παρασκευή 15 Φεβ. 2019

Η LEN ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟΥΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

Ο Φουντούλης αναδείχθηκε τρίτος καλύτερος παίκτης στην Ευρώπη για το 2018

Ο Γιάννης Φουντούλης αναδείχθηκε ο τρίτος καλύτερος παίκτης στην Ευρώπη για το 2018 στο πόλο, όπως προέκυψε από τις ψήφους των εθνικών ομοσπονδιών και των διαφόρων επιτροπών της. Πέμπτη στις γυναίκες η Αλεξάνδρα Ασημάκη.

Κυριακή 16 Δεκ. 2018

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΗ ΜΑΣ

Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ για τον Χρήστου στα 200 μέτρα ύπτιο

Στην Κίνα είχαμε ακόμα επιτυχία για την Ελλάδα, καθώς ο Αποστόλης Χρήστου κατετάγη 20ος στα προκριματικά ωστόσο κατέρριψε το το ρεκόρ του στα 200μ. ύπτιο κάνοντας πανελλήνιο ρεκόρ.

Τετάρτη 21 Νοε. 2018

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Ορτίτζια - Βουλιαγμένη 7-8: Μεγάλη νίκη στην Ιταλία και φαβορί για πρόκριση

Τεράστια εκτός έδρας νίκη που τον καθιστά φαβορί για πρόκριση στα ημιτελικά του Euro Cup Ανδρών στο πόλο, πέτυχε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, επί της Ορτίτζια (8-7).

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΗΤΗΣ Ο ΔΡ. ΧΡΗΣΤΟΣ ΖΟΥΠΑΣ

ΓΣ Απόλλων Σμύρνης: Εκδήλωση "Αθλητισμός και Υγεία" για την ενημέρωση αθλητών και γονέων

Ο Δρ. Χρήστος Ζούπας εγκαινιάζει την Παρασκευή (23/11) τις εκδηλώσεις του τμήματος Υδατοσφαίρισης – Κολύμβησης του ΓΣ Απόλλωνα Σμύρνης, που στόχο έχουν τη σωστή ενημέρωση αθλητών και γονέων.

Δευτέρα 15 Οκτ. 2018

ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΕ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ

Ιωνικό Κολυμβητήριο Χίου: Έργα άνω των 4 εκατ. ευρώ στο "στολίδι" του νησιού

Το Ιωνικό Κολυμβητήριο της Χίου, ένα από τα μεγαλύτερα στα Βαλκάνια, αλλάζει σταδιακά όψη, αφού έχει εξασφαλιστεί χρηματοδότηση άνω των 4 εκατ. ευρώ για την αναβάθμισή του από την δημοτική αρχή του Μανώλη Βουρνού.

Δευτέρα 13 Αυγ. 2018

ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΔΟΥΒΛΙΝΟ

Πρωταθλητής Ευρώπης με πανελλήνιο ρεκόρ στα 200μ. ο Μιχαλεντζάκης

Σπουδαία διάκριση για τον 20χρονο κολυμβητή Δημοσθένη Μιχαλεντζάκη, που αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης στα 200 μέτρα μικτής κολύμβησης SM8. Ασημένιος στα 50 μέτρα ελεύθερο S6 ο Γιώργος Σφαλτός.

Τρίτη 07 Αυγ. 2018

ΝΕΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Τρίτο πανελλήνιο ρεκόρ και 4η θέση ο Γκολομέεβ, τελικό ο Χρήστου

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ έκανε τρίτο πανελλήνιο ρεκόρ σε 1,5 μέρα στα 50μ. πεταλούδα, καταλαμβάνοντας την 4η θέση στον τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Τρίτος τελικός για Χρήστου.

ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πέμπτη η Πλατανιώτη στον τελικό του ελεύθερου σόλο

Η Ευαγγελία Πλατανιώτη κατετάγη 5η στον τελικό του ελεύθερου προγράμματος στο σόλο, με την ελληνική παρουσία να ολοκληρώνεται με αυτόν τον τρόπο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΑΛΛΙΔΕΣ

Πέμπτο το ντουέτο Πλατανιώτη - Παπάζογλου, 4ο το μικτό ντουέτο Παπαγεωργίου - Γκορτσιλά

Ευαγγελία Πλατανιώτη και Εβελίνα Παπάζογλου κατέκτησαν την 5η θέση στον τελικό του ελευθέρου προγράμματος στο ντουέτο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Δευτέρα 06 Αυγ. 2018

"ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ 2016"

Χρήστου: "Αφιερωμένο στις οικογένειες που δοκιμάστηκαν στις πυρκαγιές"

Ο Απόστολος Χρήστου αφιέρωσε στις "οικογένειές που δοκιμάστηκαν" στην τραγωδία της Ανατολικής Αττικής το μετάλλιο που κατέκτησε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα υγρού στίβου.

ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ

Πέμπτος στον τελικό ο Βαζαίος, νέο πανελλήνιο ρεκόρ ο Γκολομέεβ

Ο πρωταθλητής Ευρώπης Ανδρέας Βαζαίος έμεινε στην 5η θέση του τελικού στα 200μ. μικτή ατομική του Ευρωπαϊκού. Νέο πανελλήνιο ρεκόρ και τελικός για Κριστιάν Γκολομέεβ στα 50μ. πεταλούδας.

"ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΑΜΕΝΗ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΛΟ ΛΑΘΟΣ"

Καταγγελία Πλατανιώτη για την απώλεια του χάλκινου μεταλλίου

Έξαλλη εμφανίστηκε η Ευαγγελία Πλατανιώτη μετά από την απώλεια του χάλκινου μεταλλίου στον τελικό του τεχνικού προγράμματος στο σόλο, εξαιτίας λανθασμένης βαθμολόγησης της Ιταλίας Τσερούτι.

ΞΑΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Πέμπτη θέση στον τελικό του τεχνικού ομαδικού η Εθνική

Η Εθνική ομάδα πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στον τελικό του τεχνικού προγράμματος του ομαδικού, όπου πήρε την 5η θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα υγρού στίβου.