ΒΟΛΕΪ

Volleyleague ανδρών: Ο Παναθηναϊκός νίκησε τον ΠΑΟΚ με σούπερ Ανδρεόπουλο

VOLLEY LEAGUE / ΠΑΟ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΟΛΗΣ  / EUROKINISSI)
VOLLEY LEAGUE / ΠΑΟ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΟΛΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Παναθηναϊκός μετά από ένα ματς με πολλές διακυμάνσεις επικράτησε του ΠΑΟΚ με 3-2 σετ στο κλειστό του Αγίου Θωμά και τον έπιασε στη δεύτερη θέση της Volleyleague των ανδρών.

Εντυπωσιακά ξεκίνησε το 2020 στη Volleyleague των ανδρών. Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-2 σετ επί του ΠΑΟΚ στο κλειστο του Αγίου Θωμά μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι που είχε πολλές διακυμάνσεις.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε δύο φορές (0-1, 1-2), όμως οι πράσινοι κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή. Βέβαια, στο τάι μπρέικ έπαιξαν με τη φωτιά αφού ο Βαν Ντε Ντρις πήγε να γυρίσει το σετ από το 14-10 με τα σερβίς του, όμως τελικά ο Στάροβιτς έκλεισε το ματς με 15-13.

Οι πράσινοι είχαν σε μεγάλη ημέρα τους Ανδρεόπουλο και Ράπτη που κράτησαν την ομάδα στην επίθεση την ώρα που ο Στάροβιτς έμεινε σε ρηχά νερά. Στην αντίπερα όχθη ο Βαν Ντε Ντρις και ο Μάρσαλ ήταν εκείνοι που ηγήθηκαν του ΠΑΟΚ στην επίθεση, ενώ σημαντική βοήθεια ήρθε και από τον Μπιέλιτσα.

Το ματς: Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με τα τρία του μεταγραφικά αποκτήματα στο αρχικό σχήμα, αλλά και με τον Σωτηρίου αντί του Ίλινιχ. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το νευρικό ξεκίνημα του Παναθηναϊκού και κατάφεραν να φτάσουν στο +6 (6-12).

Με τον Βαν Ντε Ντρις να μπαίνει και αυτός στην εξίσωση ο ΠΑΟΚ δεν κινδύνεψε ουσιαστικά σε κανένα σημείο του σετ. Με ποιοτική υποδοχή και τον Μάρσαλ να κάνει σπουδαία δουλειά οι παίκτες του Δεληκώστα δεν επέτρεψαν στους πράσινους να αντιδράσουν και κατέκτησαν το σετ με 25-21.

Στο δεύτερο σετ ο Παναθηναϊκός ήταν εκείνος που μπήκε καλύτερα και κατάφερε να προηγηθεί με πέντε πόντους (15-10). Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει στον πόντο (16-15). Από εκεί και πέρα όμως μίλησε ο Ρανγκέλ. Ο Βραζιλιάνος κεντρικός του Παναθηναϊκού πήρε μαζεμένους πόντους με επιθέσεις και μπλοκ, ενώ με τα σερβίς του χάλασε την υποδοχή του ΠΑΟΚ για να φτάσουμε στο 1-1 (25-21).

Στο τρίτο σετ είχαμε μία μεγάλη μάχη. Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο μέχρι τα μισά. Τότε ο ΠΑΟΚ με πρωταγωνιστή τον Μάρσαλ κατάφερε να προηγηθεί με 16-19 και 19-22 , αλλά ο Παναθηναϊκός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Ο Σωτήρης Πανταλέων με διαδοχικά μπλοκ έφερε το σετ στα ίσα (23-23) και έτσι όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που χαμογέλασαν στο τέλος και με 26-24 κατέκτησαν το σετ.

Οι παίκτες του Ανδρεόπουλου μπήκαν αποφασισμένοι να στείλουν το ματς στο τάι μπρέικ. Ο Παναθηναϊκός κατάφερε από νωρίς να χτίσει διαφορά τεσσάρων πόντων με τον Ανδρεόπουλο και τον Ρανγκέλ να είναι εκείνοι που τον οδηγούσαν στην επίθεση. Στο 17-14 είχαμε μία μικρή διακοπή διότι κάποιοι ανεγκέφαλοι έφτυναν τον Φιλίποφ την ώρα που εκείνος πήγε για σερβίς. Μετά από την άμεση παρέμβαση των ανθρώπων του Παναθηναϊκού το ματς συνεχίστηκε και οι πράσινοι έκαναν το 2-2 με 25-16.

Έτσι, φτάσαμε στο τάι μπρέικ το οποίο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και ως ""τρελό". Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 2-4, αλλά με ένα μπλοκ άουτ σε επίθεση του Στάροβιτς το οποίο παρότι φάνηκε ξεκάθαρα στο video referee έφερε τις διαμαρτυρίες του Δεληκώστα, οδήγησε τον διαιτητή στο να του δείξει την κόκκινη κάρτα και το σκορ έγινε 4-4.

Στη συνέχεια οι πράσινοι ξέφυγαν με 10-7, αλλά ο ΠΑΟΚ με τα σερβίς του Μπιέλιτσα έφερε τις δύο ομάδες στα ίσα (10-10). Ο Παναθηναϊκός απάντησε με επί μέρους 4-0 για να κάνει το 14-10. Ο Γάτσης με πρώτο χρόνο έκανε το 14-11 και στη συνέχεια ο Βαν Ντε Ντρις με δύο άσους μείωσε σε 14-13! Ο τελευταίος πόντος κρίθηκε στις λεπτομέρειες μετά από μεγάλο ράλι με τον Στάροβιτς να δίνει τη νίκη στον Παναθηναϊκό σε μία φάση που μπορείτε να απολαύσετε ακριβώς από κάτω.

Παναθηναϊκός - Π.Α.Ο.Κ. 3-2

Τα σετ: 21-25, 25-21, 24-26, 25-16, 15-13

*Οι πόντοι του Παναθηναϊκού Α.Ο. προήλθαν: 2 άσσοι, 65 επιθέσεις, 16 μπλοκ, 27 λάθη αντιπάλων και του Π.Α.Ο.Κ. προήλθαν: 7 άσσοι, 52 επιθέσεις, 13 μπλοκ, 29 λάθη αντιπάλων.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. (Δημήτρης Ανδρεόπουλος): Γιάκομπσεν 3π. (1/2επ., 2 μπλοκ), Στάροβιτς 12 (9/30επ., 2 μπλοκ, 1 άσσος), Ρανγκέλ 19 (11/19επ, 7 μπλοκ, 1 άσσος), Ανδρεόπουλος Χ. 19 (18/29επ., 1 άσσος, 47%υπ. 47%αρ.), Ράπτης 20 (18/41επ., 2 μπλοκ, 28%υπ., 15%αρ.), Πελεκούδας 3 (2/4π., 1 μπλοκ) / Ζήσης (λ. - 65%υπ., 48%αρ.), Πανταλέων 7 (6/7επ., 1 μπλοκ), Μούχλιας.

Π.Α.Ο.Κ. (Κώστας Δεληκώστας): Μάρσαλ 16π. (14/27επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος, 41%υπ., 27%αρ.), Φιλίποβ 1 (1 μπλοκ), Μπιέλιτσα 12 (6/17επ., 4 μπλοκ, 2 άσσοι), Σωτηρίου 9 (6/24επ., 2 μπλοκ, 1 άσσος, 72%υπ., 28αρ.), Αρμενάκης 2 (1/4επ., 1 μπλοκ), Βαν ντε Ντρις 26 (20/54επ., 3 μπλοκ, 3 άσσοι) / Στεφάνου (λ. - 61%υπ., 39%αρ.), Κωνσταντινίδης (λ), Χαραλαμπίδης, Τερζής 2 (1/1, 1 μπλοκ), Γάτσης 4 (4/6επ.), Εφραιμίδης.

VOLLEY LEAGUE / ÏÓÖÐ - ÐÁÌÂÏ×ÁÉÊÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI)
VOLLEY LEAGUE / ÏÓÖÐ - ÐÁÌÂÏ×ÁÉÊÏÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

ΜΕ ΣΟΥΠΕΡ ΑΣΠΙΩΤΗ, 3-0 ΤΟΝ ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟ

Την 8η νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Ολυμπιακός στο φινάλε του Α΄γύρου των 9 αγωνιστικών και πήρε τον άτυπο τίτλο του «πρωταθλητή χειμώνα». Οι «ερυθρόλευκοι» με κορυφαίο τον Άκη Ασπιώτη επικράτησαν με 3-0 σετ του ενισχυμένου Παμβοχαϊκού που πάλεψε το 2ο σετ όπου μάλιστα προηγήθηκε και 20-18 αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Με βασικό διαγώνιο τον Άκη Ασπιώτη που στο παρελθόν φόρεσε τη φανέλα του Παμβοχαϊκού και με βασικό λίμπερο τον Δημήτρη Τζιάβρα στη θέση του Μενέλαου Κοκκινάκη ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος και πήρε δίκαια το τρίποντο που τον κράτησε στην κορυφή.

Ο Παμβοχαϊκός για ένα σετ ήταν ανταγωνιστικός έχοντας μάλιστα βασικό πασαδόρο τον νεοαποκτηθέντα Γάλλο πασαδόρο Νταβίντ Γκελ. Ο Βραζιλιάνος Μέντες ντε Σόουζα μπήκε στη θέση του Κωτσάκη αλλά ακόμα έδειξε ανέτοιμος.

Τα δύο πρώτα σετ ήταν μονόλογος του Ολυμπιακού και όλο το ματς ήταν το 2ο σετ. Με το σερβίς του Ασπιώτη ο Ολυμπιακός έκανε σερ 4-0 και ξέφυγε 7-3 αλλά ο Παμβοχαϊκός μείωσε τη διαφορά και με το σερβίς του Γκελ απάντησε με δικό του σερί 4-0 προσπερνώντας 9-8. Η ομάδα του Βραχατίου προηγήθηκε και 17-15 με τον Παπαδόπουλο αλλά ο Ολυμπιακός ισοφάρισε 17-17 με δύο λάθος επιθέσεις του διαγωνίου του Παμβοχαϊκού. Με την επίθεση του Κανέλου και το μπλοκ του Λάππα ο Παμβοχαϊκός προηγήθηκε και 20-18 αλλά ο Ολυμπιακός με την επίθεση του Ασπιώτη και τον άσσο του Τερβαπόρτι ισοφάρισε. Προσπέρασε 24-22 με τους Κουμεντάκη, Ασπιώτη, ο Πέιν μείωσε 24-23 αλλά ο Πετρέας με πρώτο χρόνο έκλεισε το σετ κάνοντας το 2-0 σετ.

Στο 3ο σετ από το 8-5 και με σερί 5-0 από σερβίς και επιθέσεις του Ασπιώτη ο Ολυμπιακός ξέφυγε 13-5 και εκεί τελείωσε ο αγώνας.

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0

Τα σετ: 25-16, 25-23, 25-15 σε 79΄.

*Οι πόντοι του Ολυμπιακού Σ.Φ.Π. προήλθαν: 8 άσσοι, 37 επιθέσεις, 9 μπλοκ, 21 λάθη αντιπάλων και του Παμβοχαϊκού προήλθαν: 1 άσσος, 27 επιθέσεις, 7 μπλοκ, 19 λάθη αντιπάλων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Φερνάντο Μπενίτεθ Μουνιόθ): Πετρέας 5π. (3/7επ., 2 μπλοκ), Χουσάι 7 (4/12επ., 2 μπλοκ, 1 άσσος, 46%υπ., 23%αρ.), Ανδρεάδης 7 (5/7επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Ασπιώτης 20 (17/24επ., 3 άσσοι), Τερβαπόρτι 3 (1 μπλοκ, 2 άσσοι, 0/1επ.), Γκέργκι 5 (2/7επ., 2 μπλοκ, 1 άσσος, 33%υπ., 25%αρ.) / Τζιάβρας (λ. - 41%υπ., 24%αρ.), Βουλκίδης, 2 (2/2επ.), Κουμεντάκης 5 (4/7επ., 1 μπλοκ, 83%υπ., 67%αρ.).

Γ.Α.Σ.ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Νίκος Νεόφυτος): Δρογκάρης, Πέιν 7 (5/9επ., 2 μπλοκ), Παπαδόπουλος Ηρ. 11 (11/28επ.), Κωτσάκης 2 (1/8επ., 1 μπλοκ, 78%υπ., 67%αρ.), Κανέλλος 7 (5/7επ., 2 μπλοκ), Λάππας 5 (4/10επ., 1 μπλοκ) / Αχιλλεόπουλος (λ. - 35%υπ., 6%αρ.), Μάμαλης, Μέντες ντε Σόουζα 1 (1/7επ., 41%υπ., 24%αρ.), Γκελ 2 (1 μπλοκ, 1 άσσος), Μπάρτζης, Γαβριήλ.

VOLLEY LEAGUE / ΚΗΦΙΣΙΑ - ΟΦΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ / EUROKINISSI)
VOLLEY LEAGUE / ΚΗΦΙΣΙΑ - ΟΦΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ

Με τον Χρυσόστομο Κολτσιάκη να «πληγώνει» την παλιά του ομάδα και κορυφαίους τους Κάιο Ντε Πρα, Μπάση ο Α.Ο.Π.Κηφισιάς νίκησε με 3-1 σετ τον Ο.Φ.Η. σε ένα από τα ντέρμπι της 9ης και τελευταίας αγωνιστικής του Α΄γύρου στο πρωτάθλημα της Volley League.

H ομάδα του Νίκου Ζαλμά έπιασε τους 15 βαθμούς και βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Ο.Φ.Η. έμεινε στους 10 μαζί με τον Ηρακλή που αγωνίζεται αύριο με τον Φοίνικα. Από την Κηφισιά αγωνίστηκε για λίγο και νεοαποκτηθής Νίκος Παλέντζας ο οποίος πήρε τη θέση του Τέιλορ Χαντ που αποχώρησε. Καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα ήταν πάντως το 1ο σετ...

Η Κηφισιά με «όπλο» το μπλοκ από τους Μπάιερς και Ντε Πρα «έτρεξε» ένα σερί 3-0 και προηγήθηκε με 12-9 στο 1ο σετ. Η διαφορά μειώθηκε στο -1 (23-22) μετά από μπλοκ του Τσούλαφιτς στον Μπατατζίμ, αλλά ο Ντε Πρα με κερδισμένο μπλοκ άουτ έδωσε διπλό σετ μπολ στην Κηφισιά (24-22). Το μπλοκ του ΟΦΗ σταμάτησε τον Παλέντζα διαμορφώνοντας το 24-23, ενώ στο δεύτερο σετ μπολ ο Ντε Πρα κάρφωσε άουτ για το 24-24. Ο Μπατατζιμ με κερδισμένο μπλοκ άουτ έφερε ξανά την Κηφισιά σε σετ μπολ 25-24. Στην επόμενη φάση ο Μπάιες με μπλοκ στον Σαρικεϊσογλου διαμόρφωσε το 26-24.

Με την ψυχολογία στα ύψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο 2ο σετ και με μπλοκ του Μπάση και άσος του Σπυριούνη έδωσαν προβάδισμα πέντε πόντων (7-2). Η Κηφισιά συνέχισε να «πληγώνει» την υποδοχή των φιλοξενούμενων και έφτασε στο +7 (10-3) μετά από φιλέ του Ρουμελιωτάκη σε επίθεση. Η διαφορά συντηρήθηκε και η Κηφισιά έφτασε άνετα στο 25-21 με πλασέ του Μπάση.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν «μεταμορφωμένοι» προς το καλύτερο στο 3ο σετ. «Έσπασαν» μπάλες ενώ με άσο του Καράμπαλι προηγήθηκαν 5-3. Με μπλοκ του Σαρικεΐσογλου στον Ντε Πρα το η διαφορά πήγε στο +4 για τον ΟΦΗ (7-11). Το τάιμ άουτ του Ζαλμά αφύπνησε τους παίκτες του που ισοφάρισαν 12-12 αλλά ο ΟΦΗ με σερί 3-0 χάρις το μπλοκ του Καρατζά και τα λάθη των γηπεδούχων ξέφυγε 15-12. Με τον Ρουμελιωτάκη να «πληγώνει» την υποδοχή της παλιάς του ομάδας ο ΟΦΗ έκανε σερί 5-0 και ξέφυγε 23-15. Με επίθεση του Σαρικεϊσογλου έγινε το 25-16 και ο ΟΦΗ μείωσε σε 2-1 σετ.

Η Κηφισιά στο 4ο σετ μπήκε αποφασισμένη να «κλειδώσει» τη νίκη και πιέζοντας στο σερβίς με τον Μπάση προηγήθηκε 7-4. Οι φιλοξενούμενοι με διαδοχικούς πόντους τους Σαρικεϊσογλου έφεραν το σετ στα ίσα 12-12, ενώ στη φάση του αγώνα ο Ντε Πρα έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Κηφισιά 13-12. Με τον Χρυσόστομο Κολτσιάκη στο σερβίς να παίρνει δύο συνεχόμενους άσους και δύο έμεσους η Κηφισιά πήρε σημαντικό προβάδισμα 16-12 σε κρίσιμο σημείο του σετ. Ο ΟΦΗ πίεσε για την ανατροπή όμως η Κηφισιά άντεξε βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση. Ο Κολτσιάκης με επίθεση διαμόρφωσε το 22-17, δίνοντας σοβαρό προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ο Μπατατζίμ έδωσε εξαπλό ματςε μπολ 24-18, ο Τσούλαφιτς «έσβησε» το πρώτο με επίθεση, ενώ το παιχνίδι τελείωσε με επίθεση του Μπάση (25-19).

Κηφισιά - ΟΦΗ 3-1

Τα σετ: 26-24, 25-21, 16-25, 25-19 σε 101΄.

*Οι πόντοι του Α.Ο.Π. Κηφισιάς προήλθαν: 7 άσσοι, 50 επιθέσεις, 11 μπλοκ, 24 λάθη αντιπάλων και του Ο.Φ.Η. προήλθαν: 4 άσσοι, 37 επιθέσεις, 9 μπλοκ, 39 λάθη αντιπάλων.

Α.Ο.Π.ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Νίκος Ζαλμάς): Νικολάκης 2π. (1/3επ., 1 άσσος), Κάιο Ντε Πρα 20 (20/39επ.), Μπάσης 11 (4/9επ., 5 μπλοκ), Σπυριούνης 10 (9/14επ., 1 άσσος, 87%υπ., 34%αρ.), Μπατατζίμ 13 (11/28επ., 2 μπλοκ, 77%υπ., 38%αρ.), Μπάιερς 8 (4/8επ., 4 μπλοκ) / Κάπελας (λ. - 88%υπ., 24%αρ.), Παλέντζας, Συναδινός (λ), Κολτσιάκης 4 (1/2επ., 3 άσσοι), Ρούσης, Μελλές.

Ο.Φ.Η. (Δημήτρης Ζλατιλίδης): Ρουμελιωτάκης 7π. (7/19επ., 57%υπ., 29%αρ.), Στοροζίλοφ 2 (2/2επ.), Τσέλιος, Καραμπαλί 8 (5/11επ., 3 άσσοι), Σαρικεΐσογλου 13 (9/20επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ, 61%υπ., 36%αρ.), Τσούλαφιτς 14 (10/24επ., 4 μπλοκ) / Γκαράς (λ. - 56%υπ., 22%αρ.), Τεφτσής (λ), Καρατζάς 6 (4/7επ., 2 μπλοκ), Κομητούδης, Κοσκινάς.

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Volley League πανηγυρίζει ο Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων και μάλιστα εκτός έδρας στο φινάλε του Α΄γύρο. Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση στο ντέρμπι της επιβίωσης που έγινε στην Αλεξανδρούπολη επικράτησε του τοπικού Εθνικού με 3-0 σετ και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια για παραμονή στην κατηγορία.

Με όπλο το μπλοκ που απέφερε 14 πόντους (από 6 πόντους πήραν στο μπλοκ Μανωλάκης και Ιλουόνι) η Ελπίδα είχε τον έλεγχο σε όλο τον αγώνα με εξαίρεση το ξεκίνημα του 3ου σετ όπου ο Εθνικός πήρε μικρό προβάδισμα στο σκορ. Καλές εντυπώσεις άφησε για την Ελπίδα ο νέος πασαδόρος Πολωνός Μακόφσκι που σημείωσε και 5 πόντους.

Μ.Γ.Σ.Εθνικός - Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων 0-3

Τα σετ: 17-25, 15-25, 20-25 σε 66΄.

*Οι πόντοι του Μ.Γ.Σ.Εθνικού προήλθαν: 3 άσσοι, 29 επιθέσεις, 5 μπλοκ, 15 λάθη αντιπάλων και του Α.Σ.Ελπίδας Αμπελοκήπων προήλθαν: 8 άσσοι, 36 επιθέσεις, 14 μπλοκ, 17 λάθη αντιπάλων.

Μ.Γ.Σ.ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Ανδραβίζος): Κ.Δαλακούρας 19 (16/32επ., 1 μπλοκ, 2 άσσοι, 67%υπ., 30%αρ.), Τσιουτσιουλούδης 2 (1/5επ., 1 μπλοκ), Χατζόπουλος 5 (2/3επ., 3 μπλοκ), Μπίκος 4 (4/14επ., 41%υπ., 12%αρ.), Παπάζογλου, Χρηστουηλίας 4 (3/7επ., 1 άσσος) / Κοντοστάθης (λ. - 44%υπ., 38%αρ.), Ζαχαρούλης, Πιτακούδης 3 (3/11επ.).

Α.Σ.ΕΛΠΙΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Μανωλάκης 10π. (2/3επ., 6 μπλοκ, 2 άσσοι), Χαριδήμου 15 (13/26επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Μακόφσκι 5 (3/4επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος), Καπετανίδης 10 (9/15επ., 1 άσσος50%υπ., 38%αρ.), Παπαδόπουλος Κυρ. 6 (3/6επ., 3 άσσοι, 69%υπ., 42%αρ.), Ιλουόνι 12 (6/9επ., 6 μπλοκ) / Αντωνίου (λ. - 86%υπ., 71%αρ.).