ΒΟΛΕΪ

Κομοτηνή - ΑΕΚ: Ο Σωνάκης έβγαλε άμυνα στη γραμματεία (VIDEO)

Κατά τη διάρκεια του τέταρτου σετ της αναμέτρησης της Κομοτηνής με την ΑΕΚ ο λίμπερο των κιτρινόμαυρων, Τάσος Σωνάκης, πήδηξε πάνω στον πάγκο της γραμματείας για να βγάλει άμυνα.(VIDEO)

Μία εντυπωσιακή προσπάθεια για άμυνα του Αναστάσιου Σωνάκη παρακολούθησαν όσοι είδαν την αναμέτρηση της Κομοτηνής με την ΑΕΚ. Το λίμπερο των κιτρινόμαυρων στην προσπάθειά του βγάλει άμυνα ανέβηκε πάνω στον πάγκο της γραμματείας.

Στο τέταρτο σετ και με το σκορ στο 19-16 υπέρ της Κομοτηνής ο Ανέστης Δαλακούρας έκανε την επίθεση για τους γηπεδούχους, ο Μότα έβγαλε την άμυνα και η μπάλα πήγαινε προς την κερκίδα.

Τότε ο Τάσος Σωνάκης έτρεξε και κατάφερε να προλάβει την μπάλα ανεβαίνοντας πάνω στο γραφείο της γραμματείας. Βέβαια, η προσπάθεια του για άμυνα δεν ολοκληρώθηκε αφού ο Χαραλαμπίδης στη συνέχεια έστειλε την μπάλα πάνω στο φιλέ.

Δείτε σε βίντεο την εντυπωσιακή προσπάθεια του Σωνάκη.