ΒΟΛΕΪ

Διατήρησε εύκολα το αήττητο ο Ολυμπιακός

VOLLEYLEAGUE / ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
VOLLEYLEAGUE / ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ EUROKINISSI SPORTS

Δίχως να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία και με πρώτο σκόρερ τον Ζουπάνι ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Ηρακλή Χαλκίδας στου Ρέντη.

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα. Σε αγώνα που ολοκλήρωσε την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Volley League οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν τον Ηρακλή Χαλκίδας με 3-0 σετ.

Ο Ολυμπιακός αγωνίστηκε χωρίς τους Λίμπερμαν Αγκάμεζ, Ντίμα Φιλίποφ, Τζάστιν Νταφ και είχε πρωταγωνιστές τον Άθος Κόστα, το Νίκο Ζουπάνι και τον Κονσταντίν Τσούπκοβιτς. Οι «ερυθρόλευκοι» εκτός από την υπεροχή στην επίθεση είχαν εντυπωσιακό μπλοκ που απέφερε 15 πόντους. Ο Ηρακλής Χαλκίδας αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Μάκη Κανέλλο αλλά δεν είχε ανταγωνιστικό πρόσωπο και γνώρισε την ήττα μόλις σε 68 λεπτά.

Ολυμπιακός - Ηρακλής Χαλκίδας 3-0

Tα σετ: 25-12, 25-18, 25-19 σε 68΄

*Οι πόντοι του Ολυμπιακού προήλθαν: 3 άσσοι, 37 επιθέσεις, 15 μπλοκ, 22 λάθη αντιπάλων και του Ηρακλή Χαλκίδας προήλθαν: 3 άσσοι, 31 επιθέσεις, 4 μπλοκ και 13 λάθη αντιπάλων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σλόμπονταν Μπόσκαν): Ζουπάνι 13 (10/20 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Σουλτανόπουλος 9 (5/7 επ., 1 άσσος, 3 μπλοκ), Στιβαχτής 4 (3/4 επ., 1 μπλοκ), Κοκκινάκης 8 (5/14 επ., 3 μπλοκ, 79% υπ., 71% αρ.), Άθος Κόστα 10 (5/7 επ., 5 μπλοκ), Τσούπκοβιτς 11 (9/18 επ., 2 μπλοκ, 67%υπ., 50%αρ.) / Στεφάνου (λ. - 75%υπ.-45%αρ.).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σπύρος Γκολίτσης): Τάπια 10π. (10/33 επ.), Ντίνας 8 (5/7 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Κολτσιάκης 1 (1/9 επ., 64%υπ.-45%αρ.), Μπερτασόνι 1 (/1 επ.), Κλότσχο 6 (6/15 επ., 53%υπ., 29%αρ.) Αδαμόπουλος 7 (4/10 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ) / Τσαδήμας (λ. - 71%υπ., 57% αρ.), Μάρκου, Γαλιώτος.