ΒΟΛΕΪ

Ανατροπή με Μπέλο ο Παναθηναϊκός, 3-2 τον ΠΑΟΚ

ΒΟΛΛΕΙ--ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ  ΠΑΟΚ  ΦΩΤΟ  ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΟΝΗΣ//EUROKINISSI SPORT
ΒΟΛΛΕΙ--ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΠΑΟΚ ΦΩΤΟ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΟΝΗΣ//EUROKINISSI SPORT EUROKINISSI SPORTS

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 2-0 σετ στην Κυψέλη, αλλά ο Παναθηναϊκό με κλειδί την είσοδο του Μπέλου έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 3-2 σετ. Μεγάλο παιχνίδι από τον Τσίροβιτς με 27 πόντους.

Ένα μεγάλο ματς όχι από πλευράς ποιότητας, αλλά από άποψη των ανατροπών που είδαμε έγινε στην Κυψέλη. Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ από τον ΠΑΟΚ, αλλά κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να φτάσει στη νίκη με 3-2!

Πως φτάσαμε ως εκεί; Ουσιαστικά είχαμε δύο διαφορετικά ματς στην Κυψέλη. Στα πρώτα δύο σετ ο Παναθηναϊκός είχε 20 λάθη και τον Γκονζάλες στη χειρότερη του ημέρα από τότε που ήρθε στην Ελλάδα. Αυτό επέτρεψε στον ΠΑΟΚ να το εκμεταλλευθεί και να φτάσει στο 2-0 κάνοντας εξαιρετική δουλειά στο τελείωμα των σετ.

Στο ξεκίνημα του τρίτου σετ ο Ανδρεόπουλος έριξε στο ματς τον Μπέλο. Ο 37χρονος διαγώνιος των πρασίνων έδωσε πνοή στο τριφύλλι, πρόσθεσε μία ακόμα λύση στον επιθετικό κομμάτι στον Μαρούλη (τελείωσε το ματς με 7/11 επιθέσεις) και το κυριότερο δεν έκανε λάθη. Με τους Τσίροβιτς και Μεργκαρέχο να κάνουν εξαιρετική δουλειά στην επίθεση και τους Ρανγκέλ, Πανταλέων και Χαραλαμπίδη να στήνουν εξαιρετικό μπλοκ (συνολικά οι πράσινοι είχαν 20 έναντι 8 του ΠΑΟΚ) ο Παναθηναϊκός έφτασε στην ανατροπή με 3-2 σετ.

Το μοναδικό μελανό σημείο του ματς η ένταση στο τάι μπρέικ όπου ο Μεργκαρέχο πανηγύρισε λανθασμένα έντονα μετά από μπλοκ, ο Ανδρεάδης πήγε να του ζητήσει το λόγο με αποτέλεσμα ο πρώτος να δει κίτρινη κάρτα και ο παίκτης του ΠΑΟΚ κόκκινη. Όπως επίσης οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνα για τα συνθήματα που ακούστηκαν εις βάρος του Ανδρεάδη.

Τέλος, να επισημάνουμε ότι πριν το ματς ο Παναθηναϊκός βράβευσε για την προσφορά του στην ομάδα τον Ντάντε.

Το ματς: Ο αγώνας δικαίωσε το χαρακτήρα του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό να μπαίνει δυνατά στο 1ο σετ και να αποκτά προβάδισμα με 13-10 μετά από δύο λάθη από Ντάντε, Στάροβιτς. Οι πράσινοι έφτασαν στο 16-13 αλλά ο ΠΑΟΚ με σερί 4-0 από το σερβίς του Ανδρεάδη προσπέρασε με 17-16. Οι πράσινοι ισοφάρισαν 20-20 αλλά με ένα λάθος του Μαρούλη, επίθεση του Τσάροβιτς και πρώτο χρόνο του Ανδρεάδη ο ΠΑΟΚ ξέφυγε 23-20. Ο Ο Παναθηναϊκός μείωσε με τον Γκονζάλες, αλλά το μπλοκ του Ντάντε έφερε τον ΠΑΟΚ σε σετ μπολ. Ο Παναθηναϊκός μείωσε με το λάθος του Ντάντε και τον άσσο του Χαραλαμπίδη αλλά στην επόμενη φάση ο κεντρικός του Παναθηναϊκού έχασε το σερβίς και ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-0 σετ

Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ με τις δύο ομάδες να εναλλάσοντας στο σκορ αλλά τον Παναθηναϊκό να ξεφύγει για πρώτη φορά με +2 στο 16-14 χάρις το μπλοκ του Ρανγκέλ. Το τριφύλλι ήταν μπροστά με 19-18 αλλά η απάντηση ήρθε από τον Ντάντε και το σερβίς του Στάροβιτς που έφεραν σερί 3-0 για το 22-19. Ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 21-20 με τον Μελγκαρέχο αλλά δύο άμυνες του Ντάντε και ένας πρώτος χρόνος του Ανδρεάδη έδωσαν προβάδισμα στον ΠΑΟΚ με 23-21. Ο Γκονζάλες κάρφωσε άουτ για το 24-21, ο Παναθηναϊκός μείωσε με μπλοκ στον Ντάντε αλλά ο Πέτκοβιτς με πέρασμα έκανε το 2-0.

Στο 3ο σετ ο ΠΑΟΚ ξέφυγε 3-1 κι εκεί έγινε η αλλαγή του αγώνα. Ο Μπέλος πήρε τη θέση του Γκονζάλες και ο Παναθηναϊκός με σερί 6-0 προσπέρασε 7-3 βάζοντας «φωτιά» στην εξέδρα αλλά και στο ηθικό των γηπεδούχων. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με τον Σωτηρίου 11-11, αλλά το σερβίς του Χαραλαμπίδη έδωσε και πάλι λύσεις στον Παναθηναϊκό που με σερί 3-0 ξέφυγε 14-11. Ακολούθησε νέο σερί του Μελγκαρέχο από τα εννιά μέτρα και με σερί 5-0 ο Παναθηναϊκός εκτόξευσε τη διαφορά στο 21-14 και τελικά πήρε το σετ μειώνοντας σε 2-1.

Με τον Τσίροβιτς να δίνει ρεσιτάλ στο σερβίς ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 3-0 στο 4ο σετ, ενώ με διαδοχικά λάθη των παικτών του δικεφάλου η διαφορά άνοιξε στο +5 (13-8). Ο Στάροβιτς με επίθεση και σερβίς κράτησε τον ΠΑΚ στον αγώνα αλλά ο Παναθηναϊκός με όπλο το μπλοκ έκανε νέο σερί 4-0 κάνοντας το 22-14 στέλνοντας το ματς στο τάι μπρέικ.

Στο 5ο σετ ο Παναθηναϊκός ήταν αποφασισμένος για να νικήσει, ξέφυγε με 5-1, ενώ ο Ανδρεάδης δέχτηκε κόκκινη κάρτα επειδή εκνευρισμένος κατέβασε το φιλέ. Στο 10-7 ο Τσίροβιτς έβαλε την υπογραφή του στην τεράστια ανατροπή και με έναν άσσο αλλάκαι ένα μπλοκ έκανε το 13-7 και ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε πανηγυρικά την ανατροπή.

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 3-2

Τα σετ: 23-25, 22-25, 25-16, 25-17, 15-9

*Οι πόντοι του Παναθηναϊκού προήλθαν από 7 άσσους, 63 επιθέσεις, 20 μπλοκ και 22 λάθη αντιπάλων και του ΠΑΟΚ προήλθαν από 3 άσσους, 52 επιθέσεις, 8 μπλοκ και 27 λάθη αντιπάλων.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ανδρεόπουλος): Μαρούλης 3 (3 μπλοκ), Μελγκαρέχο 18 (16/33 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 50% υπ - 29% άριστς), Τσίροβιτς 27 (22/33 επ, 3 άσσοι, 2 μπλοκ, 70% υπ - 56% άριστες), Γκονζάλες 6 (5/22 επ, 1 μπλοκ), Ρανγκέλ 13 (7/11 επ, 1 άσσος, 5 μπλοκ), Πανταλέων 7 (3/8 επ, 4 μπλοκ) / Δαρίδης (λ, 68% υπ - 40% άριστες), Χαραλαμπίδης 5 (2/3 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Μπέλος 11 (8-12 επ, 3 μπλοκ).

ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης): Πέτκοβιτς 5 (2/3 επ, 3 μπλοκ), Στάροβιτς 24 (21/45 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Σωτηρίου 6 (4/13 επ, 2 μπλοκ, 53% υπ - 25% άριστες), Ανδρεάδης 6 (5/11 επ, 1 μπλοκ), Σμαραγδής 2 (2/5 επ), Ντάντε 17 (15/36 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 53% υπ - 33% άριστες) / Γκαράς (λ, 61% υπ - 43% άριστες), Κωνσταντινίδης (λ), Παντακίδης, Τερζής, Τακουρίδης, Σαφράνοβιτς 3 (3/6 επ, 64% υπ - 18% άριστες).

Μόνος τέταρτος ο Φοίνικας

Εντυπωσιακή επιστροφή στις επιτυχίες έκανε ο Φοίνικας Σύρου καθώς μέσα σε 68 λεπτά νίκησε την Παναχαϊκή με 3-0 σετ και βρίσκεται και πάλι μόνος στην 4η θέση της βαθμολογίας στην Volley League.

Με σερβίς που άνοιξε την υποδοχή των πατρινών και επίθεση όπου οι Μρντακ, Ρεϊνάλντο έχαναν επιθέσεις μόνο όταν έκαναν λάθος ο Φοίνικας πήρε άνετα τη νίκη. Πολύ καλή εμφάνιση έκανε και ο Παπαδόπουλος που έφτασε στους 10 πόντους.

Η Παναχαϊκή χωρίς τους Νίκο Ρουμελιώτη, Στάθη Ντονά αγωνίστηκε με διαγώνιο τον κεντρικό της Νίκο Μαυραγάνη αλλά απέναντι σε μία οργανωμένη ομάδα ήταν πολύ δύσκολο να είναι αποτελεσματικός. Αλλωστε το πρόβλημα της Παναχαϊκής ξεκινούσε από την υποδοχή όπου είχε μόλις 11% άριστες υποδοχές.

Φοίνικας Σύρου - Παναχαϊκή 3-0

Τα σετ: 25-13, 25-17, 25-19 σε 68'

*Οι πόντοι του Φοίνικα προήλθαν από 8 άσσους, 37 επιθέσεις, 10 μπλοκ και 27 λάθη αντιπάλων και της Παναχαϊκής προήλθαν από 2 άσσους, 27 επιθέσεις, 3 μπλοκ και 16 λάθη αντιπάλων.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ (Νίκολιτς): Χήρας 9 (5/9 επ, 4 μπλοκ), Μρντακ 13 (7/17 επ, 4 άσσοι, 2 μπλοκ), Πάρις 4 (1/2 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Παπαδόπουλος 10 (6/7 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Ρεϊνάλντο 10 (10/15 επ, 53% υπ - 33% άριστες), Εφραιμίδης 8 (7/12 επ, 1 άσσος, 69% υπ - 46% άριστες) / Ζήσης (λ, 60% υπ - 30% άριστες), Κουμιώτης (λ), Μάρκου 1 (1/1 επ).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Χριστιάς 1 (1/1 επ), Ρεκ 8 (7/10 επ, 1 μπλοκ), Καραμπέρης (31% υπ - 13% άριστες), Γεωργάτος 5 (2/4 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ), Μαυραγάνης 8 (7/24 επ, 1 άσσος), Κωστόπουλος 10 (10/22 επ, 24% υπ - 6% άριστες) / Μουσλία (λ, 29% υπ - 14% άριστες), Ρουμελιώτης Μ. (λ).

Εύκολο διπλό του Παμβοχαϊκού στη Μίκρα

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τον Πέτι και τον Πελεκούδα ο Παμβοχαϊκός νίκησε με 3-0 τον Ηρακλή στη Μίκρα και σημείωσε την 10η νίκη του στο πρωτάθλημα που τον έφερε στους 27 βαθμούς.

Ο Παμβοχαϊκός ακολούθησε τακτική με φλοτ σερβίς που χάλασε την ποιότητα υποδοχής του Ηρακλή ο οποίος συνήθως έβγαινε σε οργανωμένο μπλοκ. Για άλλη μία φορά τη διαφορά στο παιχνίδι του Παμβοχαϊκού έκανε ο Αμερικανός πασαδόρος Σμιθ. Δεν είναι τυχαίο πως και στα τρία σετ ο Παμβοχαϊκός είχε τον απόλυτο έλεγχο στο σκορ και δεν απειλήθηκε από τον «γηραιό» που παρά την ήττα έμεινε μπροστά στη βαθμολογία κατά ένα βαθμό. Ο Ηρακλής υστέρησε κυρίως επιθετικά με τον Χριστόφα και τον Ριζόπουλο να συναντούν προβλήματα στα τελειώματα των φάσεων και ειδικά στις κόντρα επιθέσεις.

Ηρακλής - Παμβοχαϊκός 0-3

Τα σετ: 18-25, 15-25, 19-25 σε 70'

*Οι πόντοι του Ηρακλή προήλθαν από 2 άσσους, 36 επιθέσεις, 4 μπλοκ και 18 λάθη αντιπάλων και του Παμβοχαϊκού προήλθαν από 7 άσσους, 30 επιθέσεις, 13 μπλοκ και 26 λάθη αντιπάλων.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ορφανός): Τζιουμάκας 8 (8/20 επ, 47% υπ - 35% άριστες), Κιόσης 3 (2/5 επ, 1 μπλοκ), Ανασταστιάδης, Χριστόφας 14 (14/25 επ), Ριζόπουλος 5 (5/14 επ, 71% υπ - 64% άριστες), Γάτσης 7 (2/5 επ, 2 άσσοι, 3 μπλοκ) / Μπαμπαλιούτας (λ, 38% υπ - 13% άριστες), Μπουράκης (λ, 29% υπ - 14% άριστες), Μούχλιας 1 (1/4 επ, 43% υπ - 21% άριστες), Ηλίας.

ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Δεληκώστας): Σμιθ 2 (1 άσσος, 1 μπλοκ), Γκράχαμ 4 (1/2 επ, 3 μπλοκ), Πέτι 15 (9/15 επ, 3 άσσοι, 3 μπλοκ, 67% υπ - 33% άριστες), Πελεκούδας 13 (7/8 επ, 2 άσσοι, 4 μπλοκ), Τζελάτι 9 (9/12 επ, 1 μπλοκ), Μπατατζίμ 7 (5/12 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ, 67% υπ - 38% άριστες) / Παπαδημητρίου (λ, 50% υπ - 33% άριστες), Αγγελόπουλος.

"Μπαμ" στην Κηφισιά από τον Εθνικό

Στην καλύτερη ίσως εμφάνιση της σεζόν ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε με 3-0 τον ΑΟΠ Κηφισιάς στο Ζηρίνειο και σημείωσε την 8η νίκη στο πρωτάθλημα της Volley League «Πάμε Στοιχημα» που τον έβαλε για τα καλά στο γκρουπ των ομάδων που διεκδικούν την 4η θέση στην τελική κατάταξη της κανονικής περιόδου.

Με αδιαπέραστο μπλοκ (10 πόντους) και κυρίως επίθεση που άγγιξε το 62% αποτελεσματικότητα χάρις το εκπληκτικό παιχνίδι του Γιάννη Χαριτωνίδη αλλά και την πολύ καλή μέρα των Βανέγκας, Λεάλ και Παλέντζα ο Εθνικός πήρε και τα τρία σετ στον πόντο ύστερα από σκληρή μάχη.

Στο 1ο σετ μετά από συνεχείς εναλλαγές στο σκορ η Κηφισιά με τον άσσο του Παπαγγελλόπουλου ξέφυγε για πρώτη φορά με +2 (19-17). Με δύο μπλοκ από τους Στίγγα και Παλέντζα ο Εθνικός προηγήθηκε 20-19, αλλά η Κηφισιά με ωραίες άμυνες και επίθεση του Πούλκο έφτασε στο σετ μπολ 25-24. Ο Στίγγας ισοφάρισε, ο Λεάλ έκανε το 26-25 και ο Χαριτωνίδης με άσσο έκανε το 27-25.

Στο 2ο σετ ο Εθνικός ξέφυγε από 11-8 και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το 22-0. Η Κηφισιά με τον Πούλκο στο σερβίς και δυνατό μπλοκ έτρεξε ένα σερί 3-0 και πέρασε μπροστά με 23-22. Η Κηφισιά έφτασε σε σετ μπολ με επίθεση του Γιορντανοφ (24-23), όμως οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά με 24-25 μετά από μπλοκ του Γκόμεζ πάνω στον Βούλγαρο διαγώνιο. Στην επόμενη φάση ο Μουρούτης σε προσπάθεια για επίθεση, την οποία δεν πήρε, έπεσε πάνω στο φιλέ και έτσι ο Εθνικός πήρε το σετ με 26-24.

Στο 3ο σετ η Κηφισιά ξέφυγε με 11-7 και 15-12. Ο Εθνικός ισοφάρισε 16-16, αλλά δύο λάθη των φιλοξενούμενων έδωσαν το προβάδισμα στην Κηφισιά 19-17. Ο Εθνικός πέρασε μπροστά με 22-21 μετά από λάθος του Λάππα (μετά από επίθεση πέρασε στο τερέν των αντιπάλων). Ο Εθνικός με επίθεση του Παλέντζα έφτασε σε ματς μπολ και το ματς τελείωσεμε φιλέ του Παπαγγελόπουλου.

Κηφισιά - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3

Τα σετ: 25-27, 24-26, 23-25 σε 85'

*Οι πόντοι της Κηφισιάς προήλθαν από 3 άσσους, 47 επιθέσεις, 5 μπλοκ και 19 λάθη αντιπάλων και του Εθνικού προήλθαν από 2 άσσους, 50 επιθέσεις, 10 μπλοκ και 16 λάθη αντιπάλων.

ΑΟΠ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Αρσενιάδης): Νικολάκης 2 (1/1 επ, 1 άσσος), Χριστοφιδέλης 10 (9/19 επ, 1 μπλοκ, 62% υπ - 46% άριστες), Μουρούτης 4 (1 άσσος, 3 μπλοκ), Παπαγγελόπουλος 5 (4/4 επ, 1 μπλοκ), Πούλκο 14 (13/19 επ, 1 άσσος, 63% υπ - 19% άριστες), Γιορντάνοφ 19 (19/37 επ) / Ταμπουρατζής (λ, 55% υπ - 32% άριστες), Καρατζάς, Λάππας 1 (1/2 επ, 100% υπ - 67% άριστες), Εφραιμίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Μουστακίδης): Λεάλ 19 (16/28 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ, 52% υπ - 31% άριστες), Βανέγκας 15 (13/17 επ, 2 μπλοκ, 40% υπ - 20% άριστες), Χαριτωνίδης 2 (1/1 επ, 1 άσσος), Στίγγας 5 (3/7 επ, 2 μπλοκ), Παλέντζας 18 (16/25 επ, 2 μπλοκ), Τσέλιος 3 (1/3 επ, 2 μπλοκ) / Κοντοστάθης (λ, 70% υπ - 30% άριστες), Καβαρατζής, Βλαχόπουλος.

Κέρασε Λουκούμι τον Κύζικο

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα που αναπτερώνει τις ελπίδες της για παραμονή στην Volley League «Πάμε Στοίχημα» πανηγυρίζει η Ορεστιάδα και μάλιστα με 3-1 σετ επί της Κυζίκου Νέας Περάμου σε ένα από τα ντερμπι που θα κρίνουν πολλά για την επιβίωση των δύο ομάδων στην κατηγορία. Η Κύζικος το μόνο που κατάφερε ήταν να πάρει το σετ που θα της δώσει πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας καθώς στον αγώνα του Α΄γύρου είχε νικήσει με 3-0 σετ.

Με τον Λουκούμι να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής στην επίθεση, τον Πεντίδη να κυριαρχεί στο μπλοκ και τον Λέσκοφ να αγγίζει το τέλειο σε ανάπτυξη και σερβίς (σημείωσε 6 άσσους) η Ορεστιάδα με τη βοήθεια και των φίλων της κυριάρχησε πλήρως στο φιλέ και πήρε το πρώτο της τρίποντο μετά από 16 αγωνιστικές.

Η Κύζικος δεν είχε συνέχεια μετά τις νίκες στους αγώνες με Φοίνικα και Εθνικό για το κύπελλο και επηρεάστηκε από την απώλεια του 1ου σετ όπου βρέθηκε μπροστά με 23-22. Γενικά είχε κακή υποδοχή και συνολικά έκανε 37 λάθη στον αγώνα δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πιστέψουν και εν τέλει να πετύχουν μία νίκη - βάλσαμο. Ξεχώρισε η Σαρικεΐσογλου, ενώ ο Ματσιέλ μπλοκαρίστηκε στα κρίσιμα σημεία στα τελειώματα των σετ.

Ορεστιάδα - Κύζικος 3-1

Τα σετ: 25-23, 25-22, 22-25, 25-20 σε 109'

*Οι πόντοι της Ορεστιάδας προήλθαν από 7 άσσους, 49 επιθέσεις, 18 μπλοκ και 37 λάθη αντιπάλων και της Κυζίκου προήλθαν από 7 άσσους, 54 επιθέσεις, 7 μπλοκ και 29 λάθη αντιπάλων.

ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ (Σταματόπουλος): Νας 12 (8/27 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Λέσκοφ 9 (1/3 επ, 6 άσσοι, 2 μπλοκ), Μορέλος 9 (8/24 επ, 1 μπλοκ, 60% υπ - 50% άριστες), Λουκούμι 28 (26/45 επ, 2 μπλοκ, 52% υπ - 42% άριστες), Πεντίδης 10 (4/9 επ, 6 μπλοκ), Κανταρίδης 6 (2/5 επ, 4 μπλοκ) / Καρασαββίδης (λ, 77% υπ - 65% άριστες), Στοϊλούδης, Ιωαννίδης.

ΑΠΣ ΚΥΖΙΚΟΣ (Νεόφυτος): Κατσανεβάκης 11 (7/14 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Σονάρι 6 (3/7 επ, 1 άσσος, 2 μπλοκ, 67% υπ - 67% άριστες), Γκούλακ 6 (6/18 επ, 62% υπ - 54% άριστες), Κρέτσης 4 (3 άσσοι, 1 μπλοκ), Ματσιέλ 25 (22/46 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Σαρικεΐσογλου 14 (14/27 επ, 79% υπ - 47% άριστες) / Αχιλλεόπουλος (λ, 27% υπ - 18% άριστες), Πολυχρονιάδης (λ, 79% υπ - 47% άριστες), Μπεκιάρης, Ντε Σόουζα 2 (2/7 επ, 75% υπ - 69% άριστες), Θεοδωρόπουλος, Λυκούρεσης.