Πέρασε από τον Εύοσμο ο Ολυμπιακός

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Volleyleague πανηγύρισε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού που επικράτησε 1-3 σετ του Αίαντα Ευόσμου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Volleyleague πανηγύρισε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού που επικράτησε με 1-3 σετ του Αίαντα Ευόσμου στη Θεσσαλονίκη, σε έναν αγώνα που κράτησε 1 ώρα και 27 λεπτά.

Οι "ερυθρόλευκες" μετά την ήττα από τον Άρη στην πρεμιέρα με 2-3 σετ στο Ρέντη, πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και έφτασαν δίκαια στην τελική επικράτηση.

Πλέον, η προσοχή τους στρέφεται στην πρεμιέρα των υποχρεώσεων τους στο Challenge Cup και συγκεκριμένα στο παιχνίδι της ερχόμενης Τετάρτης (7/11) με την Ντιεκίρχ από το Λουξεμβούργο στο Ρέντη (18:00) στο πρώτο παιχνίδι του Α’ Γύρου της διοργάνωσης.

*Οι πόντοι του Αίαντα Ευόσμου προήλθαν από 8 άσσους, 36 επιθέσεις, 5 μπλοκ και 23 λάθη αντιπάλων και του Ολυμπιακού προήλθαν από 15 άσσους, 46 επιθέσεις, 10 μπλοκ και 24 λάθη αντιπάλων.

Τα σετ: 18-25, 11-25, 25-20, 18-25

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ: Χαμαλίδη 4 (1/6 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Κόγιτς 9 (6/27 επ., 2 μπλοκ, 1 άσσος, 39%υπ.-23%αρ.), Ανδρονικίδου 3 (2/6 επ., 1 άσσος, 29%υπ.-12%αρ.), Γκουίζι 16 (15/29 επ., 1 μπλοκ, 30%υπ.-10%αρ.), Κούση 9 (8/16 επ., 1 άσσος), Βλάχου 7 (3/7 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ), Ιακωβίδου –λ (69%υπ.-25%αρ.)/Γιορδανίδη 1 (1 άσσος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπράνκο Κοβάτσεβιτς): Γιώτα 7 (3/6 επ., 3 μπλοκ, 1 άσσος),Μέιφιλντ 12 (9/21 επ., 3 άσσοι, 33%υπ.-27%αρ.), Λαμπρούση 9 (3/5 επ., 4 μπλοκ, 2 άσσοι), Κωνσταντινίδου Λ. 1 (1/1 επ.), Χίπε 17 (11/24, 5 άσσοι, 1 μπλοκ), Έμοντς 18 (13/25 επ., 3 άσσοι, 2 μπλοκ, 18% υπ.), Κοκκινάκη –λ (47% υπ.-32%αρ.)/ Χριστοδούλου 8 (6/7 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Μιλεντίγεβιτς –λ (75%υπ.-50%αρ.), Βλαχάκη, Ζακχαίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 11-25, 25-20, 18-25)

Κόρινθος - Ηλυσιακός 1-3 25-21, 22-25, 11-25, 21-25

ΑΣΠ Θέτις - Μαρκόπουλος 3-0 25-23, 25-18, 27-25

A.O. θήρας - Άρης 3-0 25-18, 25-19, 25-15

ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Ηλιούπολης 1-3 (20-25, 22-25, 26-24, 22-25)

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Κυμίνων 19.00: ΑΣ Μακεδόνες Αξιού - ΑΟΝ Πανναξιακός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟ Θήρας 6

2. ΑΣΠ Θέτις 6

3. Ολυμπιακός 4

4. ΓΣ Ηλιούπολης 4

5. ΑΟΝ Πανναξιακός 3

6. ΑΟ Ηλυσιακός 3

7. ΑΟ Μαρκόπουλου Revoil 3

8. ΑΣ Άρης 2

9. ΑΠΣ Αίας 2

10. ΑΟΦ Πορφύρας 1

11. ΑΣΠ Κόρινθος 0

12. ΑΣ Μακεδόνες 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 10/11

18:00 ΑΟΝ Πανναξιακός-ΑΟ Θήρας

18:00 ΑΟ Μαρκοπούλου Revoil - ΑΣΠ Κόρινθος

18:00 ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣΠ Θέτις

18:00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΦ Πορφύρας

18:30 ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΣ Μακεδόνες

19:00 ΑΣ Άρης - ΑΠΣ Αίας

Photo Credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS