A1 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για το πρωτάθλημα του βόλει στην Ελλάδα.

Δευτέρα 18 Νοε. 2019

ΠΑΟΚ - ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 3-1 ΣΕΤ

ΠΑΟΚ - Αίας Ευόσμου 3-1: Επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες του Δικεφάλου

Στις νίκες επέστρεψε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΠΑΟΚ για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley League 2019-20 κόντρα στον Αίαντα Ευόσμου (3-1 σετ).

Σάββατο 16 Νοε. 2019

ΜΕΙΩΣΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Volleyleague γυναικών: Σπουδαίο διπλό για τον ΑΟ Θήρας, 3-2 τον Παναθηναϊκό

Ο ΑΟ Θήρας επικράτησε με 3-2 σετ επί του Παναθηναϊκού στον Άγιο Θωμά και παρέμεινε στην κορυφή της Volleyleague των γυναικών. Μείωσε τη διαφορά ο Ολυμπιακός.

Κυριακή 03 Νοε. 2019

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός: "Eκτός από θρασείς, γίνεστε και ψεύτες"

Ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός απάντησε στη χθεσινοβραδινή (2/11) ανακοίνωση του Ολυμπιακού για τα γεγονότα που συνέβησαν στο κλειστό του Αγίου Θωμά στο ντέρμπι βόλεϊ γυναικών.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΟΝ "ΑΓΙΟ ΘΩΜΑ"

Ερασιτέχνης Ολυμπιακός: "Συμπεριφορές που ντροπιάζουν το ελληνικό βόλεϊ"

Ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός εξέδωσε επιθετική ανακοίνωση για τα επεισόδια που σημειώθηκαν στο αιώνιο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του "Αγίου Θωμά".

Σάββατο 02 Νοε. 2019

ΜΑΤΣΑΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Volleyleague γυναικών: Ο Ολυμπιακός το ντέρμπι, 3-2 τον Παναθηναϊκό

Ο Ολυμπιακός μετά από ένα ντέρμπι που θύμισε τα παλιά επικράτησε με 3-2 σετ επί του Παναθηναϊκού στο κλειστό του Αγίου Θωμά. Περιμένει βαριά καμπάνα τους πράσινους.

Τετάρτη 01 Μαϊ. 2019

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΡΧΗΓΟΥ ΣΤΟΝ SPORT24 RADIO

Χριστοδούλου: "Ο Ολυμπιακός είναι μια μεγάλη οικογένεια"

Η αρχηγός του Ολυμπιακού στο γυναικείο βόλεϊ Στέλλα Χριστοδούλου μίλησε στον Sport24 Radio 103,3 μετά την κατάκτηση του έβδομου συνεχόμενου νταμπλ από τις "ερυθρόλευκες". Τι δήλωσε πολυτιμότερη παίκτρια της Volley League.

Η ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΣΤΟ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Συλλέγουν τίτλους Χριστοδούλου και Κονόμι

Η Στέλλα Χριστοδούλου και η Αρέτα Κονόμι έφτασαν τα επτά πρωταθλήματα, όσα έχει και η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού. Πρώτος ξένος προπονητής με τέσσερις τίτλους ο Κοβάτσεβιτς

Τρίτη 30 Απρ. 2019

ΣΤΟΧΟΣ ΤΟ 3-0 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ολυμπιακός - Πανναξιακός: Για το 7ο σερί νταμπλ οι ερυθρόλευκες

Την κατάκτηση του 7ου σερί πρωταθλήματος και την επίτευξη του 7ου σερί νταμπλ, θέλει να πανηγυρίσει την Πρωτομαγιά, η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού.

Τρίτη 09 Απρ. 2019

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 28ΧΡΟΝΗ

Άσχημα νέα για Γιώτα, ρήξη χιαστού και τουλάχιστον έξι μήνες εκτός δράσης

Άσχημα τα νέα από τις εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε η 28χρονη, Κατερίνα Γιώτα, η οποία θα μείνει εκτός δράσης για τουλάχιστον έξι μήνες με ρήξη χιαστού.

Παρασκευή 22 Μαρ. 2019

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 3-0 ΣΕΤ

Σε 47 λεπτά νίκησε ο Ολυμπιακός την Ηλιούπολη

Την πρώτη θέση στην κανονική διάρκεια που ισοδυναμεί με το απόλυτο πλεονέκτημα της έδρας ενόψει των playoffs, εξασφάλισε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, που επικράτησε σε 47 λεπτά  με 3-0 σετ της Ηλιούπολης.

Σάββατο 16 Μαρ. 2019

ΑΗΤΤΗΤΕΣ ΓΙΑ 19 ΣΕΡΙ ΜΑΤΣ ΟΙ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ

Άνετες νίκες για Ολυμπιακό και Πανναξιακό

Αήττητος για 19ο σερί αγώνα έμεινε ο Ολυμπιακός στην Α1 βόλεϊ γυναικών, επικρατώντας εύκολα του Μαρκόπουλου. Την 16η νίκη του και 9η στη Νάξο πέτυχε ο Πανναξιακός κόντρα στον Αίαντα Ευόσμου. Έπεσε και μαθηματικά η Κόρινθος.

Σάββατο 09 Φεβ. 2019

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ 15ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Volleyleague γυναικών: Σε λιγότερο από μια ώρα ο Ολυμπιακός την Θέτιδα Βούλας

Ο Ολυμπιακός σε 57 λεπτά επικράτησε 3-0 σετ της Θέτιδας Βούλας σε αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Volleyleague γυναικών. Τι συνέβη στα υπόλοιπα παιχνίδια του προγράμματος.

Τετάρτη 30 Ιαν. 2019

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΣΤΟ "ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ"

Ολυμπιακός - Αίας 3-0: Η 12η σερί νίκη για τις ερυθρόλευκες

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 σετ του Αίαντα στο "Μελίνα Μερκούρη" για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής.

Σάββατο 19 Ιαν. 2019

ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗ ΓΑΜΠΑ Η ΓΕΡΜΑΝΙΔΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

Volleyleague Γυναικών: Νίκη με... απώλεια ο Ολυμπιακός, τραυματίστηκε η Χίπε

Μετά από συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-2 σετ τον Άρη στη Πυλαία για τη 12η αγωνιστική της Volleyleague. Τραυματίστηκε στη γάμπα η Χίπε. Ο ΑΟ Θήρας νίκησε με 3-0 σετ τους Μακεδόνες.

Κυριακή 13 Ιαν. 2019

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΟ ΘΗΡΑΣ 3-0

Ολυμπιακός - ΑΟ Θήρας 3-0: Στο ρελαντί το ντέρμπι οι ερυθρόλευκες

Χωρίς να συναντήσει δυσκολία, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-0 σετ του ΑΟ Θήρας στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Volleyleague γυναικών.

Κυριακή 09 Δεκ. 2018

ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ - ΑΡΗΣ 3-2

Πανναξιακός - Άρης 3-2: Ματσάρα στη Νάξο, νίκησαν οι γηπεδούχες

Ύστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Πανναξιακός νίκησε με 3-2 σετ τον Άρη, στον αγώνα που έκλεισε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Volleyleague γυναικών.

Τετάρτη 05 Δεκ. 2018

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ολυμπιακός - Κόρινθος 3-0: Έκαναν περίπατο οι "ερυθρόλευκες"

Στην κορυφή της Volleyleague ανέβηκε ο Ολυμπιακός μετά την επικράτησή του με 3-0 σετ επί της Κορίνθου στο κλειστό "Μελίνα Μερκούρη" στο Ρέντη σε εξ αναβολής αγώνα για την 5η αγωνιστική.

Δευτέρα 03 Δεκ. 2018

ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΟ "ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ"

Ολυμπιακός - Πανναξιακός 3-0: Καθάρισαν εύκολα οι νταμπλούχες

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής με τον Πανναξιακό στο "Μελίνα Μερκούρη" του Ρέντη, επικρατώντας με 3-0 σετ.

Τετάρτη 21 Νοε. 2018

ΜΕΤΑΤΕΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΙΣ 5/12 ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Vοlley League Γυναικών: Ντέρμπι στην Πυλαία

Πέντε αγώνες θα διεξαχθούν στην 5η αγωνιστική της Volley League Γυναικών. Η αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Κόρινθο μετατέθηκε για τις 5 Δεκεμβρίου. Διαβάστε αναλυτικά το πρόγραμμα των σημερινών παιχνιδιών.

Σάββατο 03 Νοε. 2018

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ

Πέρασε από τον Εύοσμο ο Ολυμπιακός

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Volleyleague πανηγύρισε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού που επικράτησε 1-3 σετ του Αίαντα Ευόσμου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Σάββατο 19 Μαϊ. 2018

ΑΝΑΝΕΩΣΑΝ ΕΞΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

Ανακοίνωσε Νικολάκη, Κωνσταντίνου και Γκουντιμένκο η Θέτις Βούλας

Ο Α.Σ.Π. Θέτις ανακοίνωσε την πρόσληψη του Γιάννη Νικολάκη ως προπονητή της ομάδας, αλλά και την απόκτηση των Μανωλίνα Κωνσταντίνου και Ιωάννα Γκουντιμένκο.

Παρασκευή 18 Μαϊ. 2018

ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΓΙΑ 1+1 ΕΤΟΣ

Ανανέωσε και η Βλαχάκη με τον Ολυμπιακό

Η Κωνσταντίνα Βλαχάκη ανανέωσε το συμβόλαιο της με το γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού για 1+1 έτος. Προχωρά ο σχεδιασμός του ρόστερ.

Τετάρτη 02 Μαϊ. 2018

Η ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΣΤΟΝ SPORT24 RADIO 103,3

Κοκκινάκη: "Σ' αυτούς αφιερώνουμε το τρεμπλ"

Η λίμπερο της γυναικείας ομάδας βόλεϊ του Ολυμπιακού, Ειρήνη Κοκκινάκη, φιλοξενήθηκε στον Sport24 Radio 103,3 και το μαγκαζίνο του σταθμού με τους Αντρέα Παλομπαρίνι και Γιάννη Λαμπίρη.

Τρίτη 01 Μαϊ. 2018

ΟΙ ΧΟΡΟΙ, ΟΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ, Η ΑΠΟΝΟΜΗ ΚΑΙ Η ΑΠΟΘΕΩΣΗ

Δείτε το video που ετοίμασε ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός από τη φιέστα για την απονομή του πρωταθλήματος στα κορίτσια της ομάδας βόλεϊ.

Δευτέρα 30 Απρ. 2018

Η Στέλλα Χριστοδούλου και η Αρέτα Κονόμι έφτασαν τα έξι πρωταθλήματα, όσα έχει και η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού. Πρώτος ξένος προπονητής με τρεις τίτλους ο Κοβάτσεβιτς

ΕΚΤΟ ΔΙΑΔΟΧΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ

Ιστορικό τριπλ κράουν ο Ολυμπιακός, 3-0 τον Άρη

Ο Ολυμπιακός με συνοπτικές διαδικασίες επιβλήθηκε με 3-0 σετ επί του Άρη και κατέκτησε το έκτο διαδοχικό πρωτάθλημα του. Πρώτο τριπλ στην ιστορία του ελληνικού βόλεϊ από τις ερυθρόλευκες.

ΔΕΙΤΕ ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ολυμπιακός - Άρης LIVE Streaming

Μία νίκη μακριά από την κατάκτηση του έκτου διαδοχικού πρωταθλήματος και την ολοκλήρωση του τριπλ κράουν είναι η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού που φιλοξενεί τον Άρη. Δείτε σε LIVE Streaming τον τρίτο τελικό της Volleyleague.

ΣΤΙΣ 19:00 ΣΤΟ "ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ"

Η ώρα του τρεμπλ για τις γυναίκες του Ολυμπιακού!

Με τη σειρά των τελικών του πρωταθλήματος της Volleyleague να βρίσκεται στο 2-0, η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, υποδέχεται τον Άρη (19:00) και θέλει να κάνει το 3-0 και να κάνει το τρεμπλ. Τι δήλωσε η Στέλλα Χριστοδούλου.

Κυριακή 29 Απρ. 2018

ΑΝΟΔΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Στη VolleyLeague Γυναικών ο Ηλυσιακός, 3-2 την ΑΕΚ

Ο Ηλυσιακός κέρδισε την άνοδό του στη VolleyLeague Γυναικών, επικρατώντας της ΑΕΚ με 3-2 σετ στο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας. Δείτε φωτογραφικό υλικό από τους πανηγυρισμούς.

Δευτέρα 23 Απρ. 2018

ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ 2-0 ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΟΙ "ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ"

Ξανά 3-0 τον Άρη και μια νίκη από το τρεμπλ ο Ολυμπιακός

Με συνοπτικές διαδικασίες ο Ολυμπιακός καθάρισε και το δεύτερο τελικό των playoffs με αντίπαλο τον Άρη, επικρατώντας ξανά με 3-0 σετ στο κλειστό της Μίκρας και απέχει μια νίκη από την κατάκτηση του 6ου σερί πρωταθλήματος.