ΤΕΝΙΣ

Στέφανος Τσιτσιπάς vs Νόβακ Τζόκοβιτς: Η μεγάλη μονομαχία ζωντανά από την Cosmote TV

Serbia's Novak Djokovic hugs Greece's Stefanos Tsitsipas after winning the final of the Madrid Open tennis tournament in two sets, 6-3, 6-4, in Madrid, Spain, Sunday, May 12, 2019. (AP Photo/Bernat Armangue) AP PHOTO/BERNAT ARMANGUE

Στους "8" του τουρνουά, ο Έλληνας πρωταθλητής θα αντιμετωπίσει το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης, Νόβακ Τζόκοβιτς.

Το "εισιτήριο" για τους προημιτελικούς του ATP Masters 1000 Rolex Shanghai πήρε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, αφού επικράτησε του Πολωνού Χούμπερτ Χούρκατς, με 2-1 σετ.

Οι φίλοι του τένις θα παρακολουθήσουν την κρίσιμη αναμέτρηση του Στέφανου Τσιτσιπά, που θα εξασφαλίσει τη θέση του στα ημιτελικά του τουρνουά, αύριο, Παρασκευή 11/10 στις 09.30, ζωντανά και αποκλειστικά στο COSMOTE SPORT 6HD.

Νόβακ Τζόκοβιτς και Στέφανος Τσιτσιπάς έχουν τεθεί αντιμέτωποι δυο φορές στο παρελθόν. Στον τελικό του Masters της Μαδρίτης (2-0 επικράτησε ο Νόλε) φέτος και στη φάση των "16" του Masters του Τορόντο πέρσι (2-1 επικράτησε ο Στέφανος).