ΣΤΙΒΟΣ

Τέταρτος ο Δουβαλίδης στο Χορζόβ, δεν έπιασε το όριο για το Παγκόσμιο

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ.ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ/EUROKINISSI EUROKINISSI

Ο Κώστας Δουβαλίδης σε αγώνα του στα 110 μέτρα με εμπόδια, κατέλαβε την τέταρτη θέση στο μίτινγκ του Χορζόβ με χρόνο 13.51, πολύ κοντά στο όριο (13.46) για την συμμετοχή του στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Ντόχα.

Μία ακόμη καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κώστας Δουβαλίδης σε αγώνα του στα 110 μέτρα με εμπόδια. Ο Έλληνας πρωταθλητής, στο μίτινγκ που έγινε στην πόλη Χορζόβ της Πολωνίας, τερμάτισε τέταρτος σε 13.51 (0,5), πολύ κοντά στο όριο (13.46) για την συμμετοχή του στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Ντόχα.

Νικητής της κούρας ήταν ο Κουβανός, Ρότζερ Ιριμπάρνε, με 13.40, με δεύτερο τον Αμερικανό, Τζάρετ Ίτον, με 13.45 και τρίτο τον Πολωνό, Νταμιάν Κζίκιερ, με 13.49.