ΣΤΙΒΟΣ

Καραΐσκος και Μαγγίνας έπιασαν το όριο για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα

ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑΣ 2018 (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΑΣ 2018 (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Τη συμμετοχή τους στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στίβου του Βερολίνου εξασφάλισαν δύο πρωταθλητές του μαραθωνίου, που αγωνίστηκαν στον ημιμαραθώνιο του Αμβούργου.

Τη συμμετοχή τους στο κορυφαίο γεγονός του καλοκαιριού, στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στίβου του Βερολίνου εξασφάλισαν δύο πρωταθλητές του μαραθωνίου, που αγωνίστηκαν στον ημιμαραθώνιο του Αμβούργου.

Ο Παναγιώτης Καραΐσκος πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, αφού ήταν νικητής με 66.56, επίδοση καλύτερη από το όριο για το Βερολίνο. Δεύτερος επίσης με όριο πρόκρισης για το Ευρωπαϊκό ήταν ο Δήμος Μαγγίνας με 67.12.

Στον ίδιο αγώνα μετείχε και ο Χριστόφορος Μερουσης, ο οποίος τερμάτισε στην τέταρτη θέση με 68.32.

Photo Credits: Eurokinissi