ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Αργυρό ο Αντωνιάδης, 4ος ο Χαρούν Μολλά

Ο Δημήτρης Αντωνιάδης συνέχισε τις πολύ καλές τελευταίες εμφανίσεις του, ανεβαίνοντας στο βάθρο και στην Τουρκία, σε διεθνή αγώνα C1 ορεινής ποδηλασίας.

Ο Δημήτρης Αντωνιάδης συνέχισε τις πολύ καλές τελευταίες εμφανίσεις του ανεβαίνοντας στο βάθρο και στην Τουρκία, σε διεθνή αγώνα C1 ορεινής ποδηλασίας. Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο (1:34:25) στο δυνατό Salcano MTB που έγινε από στην Κωνσταντινούπολης, προσθέτοντας και 40 πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια πρόκρισης, για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Ρίο.

Να σημειωθεί μάλιστα ότι ο Δημήτρης Αντωνιάδης ήταν πρώτος, την τελευταία στροφή του αγώνα, με 50’’, αλλά έπαθε λάστιχο με αποτέλεσμα να τερματίσει δεύτερος. Πολύ καλή εμφάνιση έκανε όμως και ο Χαρούν Μολλά που πήρε την 4η θέση (1:38:47) στους ίδιους αγώνες δίνοντας και αυτός 25 βαθμούς. Νικητής του αγώνα της Κωνσταντινούπολης ήταν ο Ιάπωνας. Κοχέι Γιαναμότο (1:33:00).