Κωπηλασία: Εύκολες νίκες για τα φαβορί

Εντυπωσιακές κούρσες πραγματοποιήθηκαν το πρωί του Σαββάτου στο Ολυμπιακό κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά κατά τη διάρκεια των τελικών του 86ου Πανελληνίου πρωταθλήματος.

Σπουδαίες κούρσες πραγματοποιήθηκαν το πρωί του Σαββάτου στο Ολυμπιακό κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά κατά τη διάρκεια των τελικών των κατηγοριών Εφήβων-Νεανίδων και Κάτω των 23 ετών όπου ΕΝΟΑ και ΝΟ Θεσσαλονίκης μονομάχησαν για την κατάκτηση των περισσοτέρων χρυσών μεταλλίων με τους Αιγυπτιώτες να κερδίζουν με μόλις ένα διαφορά αφού κατέκτησαν 5 χρυσά κι ένα χάλκινο ενώ ο ΝΟΘ κατέκτησε 4 χρυσά 5 ασημένια κι ένα χάλκινο.

Στον μεγάλο τελικό των οκτακώπων ο ΝΟ Ιωαννίνων ήταν αυτός που πανηγύρισε το χρυσό (Φωτό) αφήνοντας δεύτερο τον ΝΟΘ ενώ στα πρόσωπα που ξεχώρισαν ήταν ο Δημήτρης Στασινός του Ομίλου Ερετών  με τα δυο χρυσά που κέρδισε στο σκιφ και το διπλό, ο Λεωνίδας Τζουμέζης του ΕΝΟΑ στη δίκωπο και το τετραπλό όπως και η Ευαγγελία Αναστασιάδου του ΝΟ Καστοριάς που κατέκτησε δυο χρυσά σε σκιφ και διπλό κι ένα χάλκινο στη δίκωπο.

Επίσης το ολυμπιακό πλήρωμα των Μαρία Κυρίδου- Χρίστινα Μπούρμπου κατέκτησε με τα χρώματα του ΝΟΘ άνετα το χρυσό μετάλλιο στον τελικό της διοκώπου στην πρώτη επίσημη κούρσα της χρονιάς κι ενώ κανονικά τέτοιες μέρες θα έπρεπε κανονικά να βρίσκεται στο Τόκιο για τους Ολυμπιακούς αγώνες.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των τελικών του Σαββάτου ΕΔΩ.    

Προηγείται ο ΝΟΘ στο σύνολο

Συνολικά στις κατηγορίες που έχουν ολοκληρωθεί μέχρι σήμερα (Ανδρών-Γυναικών κάτω των 23, Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων) στον πίνακα των μεταλλίων προηγείται ο ΝΟ Θεσσαλονίκης μερ 5 χρυσά 5 ασημένια 4 χάλκινα , ακολουθεί ο ΕΝΟΑ με 5-1-1 και τρίτος είναι ο ΟΕΑΝΑΒ με 4-1-2. Αναλυτικά ο πίνακας των μεταλλίων μετά την ολοκλήρωση της 4ης ημέρας για τα 22 σωματεία που έχουν ανέβει στο βάθρο βρίσκεται ΕΔΩ 

Οι τελικοί της Κυριακής

Με 18 μεγάλους τελικούς (6 Ελ βαρών) θα πέσει η αυλαία του 86ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος στο Κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά την Κυριακή το πρωί. Όλοι οι τελικοί θα μεταδοθούν απευθείας από την ΕΡΤSports.  Αναλυτικά το ωρολόγιο πρόγραμμα και ΕΔΩ:

08:30 Τετράκωπος άνευ (4-)  Γυναικών

08:45 Δίκωπός άνευ (2-)  Ανδρών

09:00 Σκιφ ελ βαρών (1ΧΕΒ) Γυναικών

09:15 Διπλό σκιφ ελ βαρών (2ΧΕΒ) Γυναικών

09:30 Σκιφ ελ βαρών (1ΧΕΒ) Ανδρών

09:45 Τετράκωπος άνευ ελ βαρών (4-ΕΒ) Ανδρών

10:00 Διπλό σκιφ ελ βαρών ( 2ΧΕΒ) Ανδρών

10:15 Τετραπλό σκιφ ελ βαρών (4ΧΕΒ) Ανδρών

10:30 Τετράκωπος μετά πηδ (4+) Ανδρών

10:45 Διπλό σκιφ (2Χ) Ανδρών

11:00 Σκιφ (1Χ) Γυναικών

11:15 Δίκωπος άνευ (2-) Γυναικών)

11:30 Δίκωπος μετά πηδ (2+) Ανδρών

11:45 Τετραπλό σκιφ (4Χ) Γυναικών

12:00 Σκιφ (1Χ) Ανδρών

12:15 Οκτάκωπος (8+) Γυναικών

12:30 Τετράκωπος άνευ (4-) Ανδρών

12:40 Τετραπλό σκιφ (4Χ) Ανδρών ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

12:45 Τετραπλό σκιφ (4Χ) Ανδρών

13:00 Διπλό σκιφ (2Χ) Γυναικών

13:15 Οκτάκωπος (8+) Ανδρών   

 
SHARE

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

24MEDIA NETWORK

 

HIGHLIGHTS

21+ Παίξτε Υπεύθυνα. Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας.

ΚΕΘΕΑ ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 1114 ή 210 923777.

21+ Παίξτε Υπεύθυνα. Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας.

ΚΕΘΕΑ ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ 1114 ή 210 923777.