ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για τα σπορ στην Ελλάδα, την Ευρώπη και τον κόσμο

Πέμπτη 01 Αυγ. 2019

ΟΛΑ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΘΑ "ΠΕΣΟΥΝ" ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ

Κολύμβηση: Αντίστροφη μέτρηση για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης θα ξεκινήσει την Παρασκευή (02/08) στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου με τη συμμετοχή 422 κολυμβητών / τριών από 72 σωματεία.

Τρίτη 30 Ιουλ. 2019

ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Γκολομέεβ: "Μπορώ το ολυμπιακό μετάλλιο"

Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ κατά την άφιξη του στο "Ελευθέριος Βενιζέλος" έβαλε ψηλά τον πήχη και για την συνέχεια μετά το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα.

Δευτέρα 29 Ιουλ. 2019

ΣΤΑΘΕΡΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κολύμβηση: 21 τελικοί και δυο μετάλλια σε Παγκόσμια πρωταθλήματα

Η ελληνική κολύμβηση έχει 21 παρουσίες σε τελικούς Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων Ανδρών - Γυναικών, μετρώντας δυο μετάλλια με Άρη Γρηγοριάδη και Κριστιάν Γκολομέεβ.

Κυριακή 28 Ιουλ. 2019

ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΟΥΡΣΑ

Gwangju 2019: Όγδοος στα 50μ ύπτιο ο Χρήστου με πανελλήνιο ρεκόρ

Ο Απόστολος Χρήστου τερμάτισε όγδοος στον τελικό των 50 μέτρων ύπτιο, όμως έκανε νέο πανελλήνιο ρεκόρ. Ο Έλληνας κολυμβητής πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση.

Σάββατο 27 Ιουλ. 2019

ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΜΕ ΕΠΤΑ

Τα 14 ελληνικά μετάλλια σε Παγκόσμια Πρωταθλήματα υγρού στίβου

O Κριστιάν Γκολομέεβ κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στη Νότια Κορέα στα 50μ. ελεύθερο και η Ελλάδα έφτασε συνολικά τα 14 στα Παγκόσμια Πρωταθλήματα υγρού στίβου. Ο Σπύρος Γιαννιώτης έχει τα μισά απ' αυτά.

ΤΟ TWEET ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗ

Μητσοτάκης σε Γκολομέεβ: "Θερμά συγχαρητήρια, μας έκανες υπερήφανους"

Ο πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, έδωσε τα δικά του συγχαρητήρια στον Κριστιάν Γκολομέεβ για το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα υγρού στίβου.

ΠΕΡΙΧΑΡΗΣ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

Γκολομέεβ: "Αφιερωμένο στον πατέρα μου που δεν είναι εν ζωή"

Ο τρομερός Κριστιάν Γκολομέεβ κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανγκζού. Τι δήλωσε ο πρωταθλητής μας μετά τον άθλο του στη Νότια Κορέα.

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ ΜΕ 24.86

Gwangju 2019: Στον τελικό των 50μ. ύπτιο ο Χρήστου

Την πρώτη πρόκριση της καριέρας του σε τελικό Παγκοσμίου Πρωταθλήματος πανηγύρισε στη Γκουανγκζού ο Απόστολος Χρήστου. Ο Έλληνας κολυμβητής πέτυχε ατομικό ρεκόρ στους ημιτελικούς των 50μ. ύπτιο με 24.86.

ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΓΓΑ ΣΥΝΕΧΑΡΗΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗ ΜΑΣ

Συγχαρητήρια Αυγενάκη και Μαυρωτά για το ασημένιο του Γκολομέεβ

Το δεύτερο μετάλλιο σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κολύμβησης χάρισε από τη Γκουανγκζού στην Ελλάδα ο Κριστιάν Γκολομέεβ και ο υφυπουργός, Λευτέρης Αυγενάκης, έδωσε τα συγχαρητήριά του στον πρωταθλητής μας, όπως και ο Γιώργος Μαυρωτάς.

ΤΡΟΜΕΡΟΣ Ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ

Gwangju 2019: Ασημένιο μετάλλιο ο Γκολομέεβ στα 50μ. ελεύθερο!

Ένας εκπληκτικός Κριστιάν Γκολομέεβ κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο (με επίδοση 21.45) στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανγκζού.

Παρασκευή 26 Ιουλ. 2019

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗ

Gwangju 2019: Στον τελικό των 50μ ελεύθερο ο Γκολομέεβ με τον 4ο καλύτερο χρόνο!

Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ προκρίθηκε στον τελικό των 50 μέτρων ελεύθερο με επίδοση 21.60, η οποία ήταν η τέταρτη καλύτερη στο σύνολο των οχτώ αθλητών.

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ

Γκολομέεβ: Πρόκριση στα ημιτελικά των 50 μέτρων ελεύθερου

Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ κατέλαβε την 6η θέση στα προκριματικά, με επίδοση 21.80 και πήρε το εισιτήριο για τον ημιτελικό στα 50μ ελεύθερο.

Πέμπτη 25 Ιουλ. 2019

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ

Gwangju 2019: Εκτός ημιτελικών Χρήστου και Δράκου

Οι Απόστολος Χρήστου και Νόρα Δράκου δεν κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση για τα ημιτελικά του 200μ ύπτιου και 100μ ελεύθερου αντίστοιχα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης.

Τετάρτη 24 Ιουλ. 2019

ΓΙΑ ΜΟΛΙΣ 0.04 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΚΤΟΣ

Gwangju 2019: Άγγιξε την πρόκριση στα 200μ. μικτή ατομική ο Βαζαίος

Ο Ανδρέας Βαζαίος έχασε την πρόκριση στον ημιτελικό των 200μ. μικτής ατομικής για 0.04 δευτερόλεπτα, την Τετάρτη (24/7), στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών, που διεξάγεται στη Γκουανγκζού της Νότιας Κορέας

Τρίτη 23 Ιουλ. 2019

22Η ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

Gwangju 2019: Δεν έπιασε το όριο για Τόκιο ο Νέγρης στα 800μ.

Μακριά από τον στόχο του που ήταν μια επίδοση, ώστε να πιάσει το όριο για τους Ολυμπιακούς Aγώνες του Τόκιο στα 800μ. ελεύθερο, έμεινε ο Δημήτρης Νέγρης.

Δευτέρα 22 Ιουλ. 2019

ΠΗΡΕ ΤΗΝ 10Η ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Gwangju 2019: Δεν προκρίθηκε στον τελικό των 100μ ύπτιο ο Χρήστου

Ο Απόστολος Χρήστου βελτίωσε την επίδοσή του στον ημιτελικό των 100μ ύπτιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα υγρού στίβου, όμως δεν κατάφερε να προκριθεί στον τελικό.

ΠΗΡΕ ΤΗΝ 12Η ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

Gwangju 2019: Στον ημιτελικό των 100μ ύπτιο ο Χρήστου

Ο Απόστολος Χρήστου πήρε την πρόκριση για τον ημιτελικό στα 100μ ύπτιο. Ο Έλληνας αθλητής κολύμπησε σε χρόνο 53.82, τερματίζοντας στην 12η θέση της συνολικής κατάταξης.

Κυριακή 21 Ιουλ. 2019

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Gwangju 2019: Όριο για Τόκιο από Ντουντουνάκη και 4Χ100μ ελεύθερο ομαδικό

Η Άννα Ντουντουνάκη έπιασε όριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2020, παίρνοντας παράλληλα το εισιτηρία για τον ημιτελικό στα 100μ πεταλούδα, ενώ το όριο για την Ιαπωνία έπιασαν και τα αγόρια των 4Χ100μ ελεύθερο ομαδικό.

Πέμπτη 18 Ιουλ. 2019

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕ 87,3 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΥΕΤΟ

Gwangju 2019: Ένατες στο Ελεύθερο Ντουέτο οι Πλατανιώτη-Παπάζογλου

Μετά την ένατη θέση στο Τεχνικό Ντουέτο, η Πλατανιώτη και η Παπάζογλου τερμάτισαν ένατες και στον τελικό του Ελεύθερου προγράμματος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Νότιας Κορέας. Στον Τελικό με την 6η θέση των προκριματικών το Κόμπο

Τρίτη 16 Ιουλ. 2019

ΕΧΑΣΕ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ

Gwangju 2019: Άγγιξε το όνειρο για το Τόκιο ο Κυνηγάκης στα 10 χλμ.

Άγγιξε το όνειρο της πρόκρισης στους Ολυμπιακούς αγώνες του Τόκιο ο Θανάσης Κυνηγάκης στα 10 χλμ., αλλά τελικά δεν τα κατάφερε.

Πέμπτη 11 Ιουλ. 2019

ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΟΥΤΗΞΟΥΝ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ ΓΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ

Gwangju 2019: Οι ελληνικές συμμετοχές στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Με αφορμή την έναρξη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος υγρού στίβου (12-28/7) στην Γκουανζού της Νοτίου Κορέας το Sport24.gr σας παρουσιάζει ενδιαφέροντα στοιχεία για όλες τις ελληνικές συμμετοχές.

Τετάρτη 10 Ιουλ. 2019

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ ΕΝΟΨΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Ο 22ΧΡΟΝΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΣ

Χρήστου: "Στόχος περισσότερα όρια για τους Ολυμπιακούς Αγώνες"

Ο 22χρονος κολυμβητής, Απόστολος Χρήστου, μίλησε για τη συμμετοχή του στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα (12-28/7) και έθεσε υψηλούς στόχους.

Κυριακή 07 Ιουλ. 2019

ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗ

Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ και όριο για το Τόκυο ο Παπαστάμος

Το χρυσό μετάλλιο στα 400μ. μικτή ατομική του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Εφήβων - Νεανίδων κατέκτησε ο Απόστολος Παπαστάμος και ταυτόχρονα έπιασε το όριο για το Τόκυο.

Σάββατο 06 Ιουλ. 2019

ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ

Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ Εφήβων ο Κάχρης

Οι εξαιρετικές εμφανίσεις των Ελλήνων κολυμβητών συνεχίζονται στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων - Νεανίδων στο Καζάν με τον Αλέξανδρο Κάχρη να σημειώνει Πανελλήνιο ρεκόρ Παίδων και Εφήβων στα 800μ. ελεύθερο.

Παρασκευή 05 Ιουλ. 2019

ΔΥΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΚΑΖΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ

Ευρωπαϊκό Εφήβων: Χρυσό ο Παπαστάμος, αργυρό ο Ασπουγαλής

Ο Απόστολος Παπαστάμος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 200μ μικτή ατομική και ο Αρκάδιος Ασπουγάλης το αργυρό στα 50μ πρόσθιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης Εφήβων-Νεανίδων στο Καζάν.

Κυριακή 16 Ιουν. 2019

ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ

Ασημένιος ο Γκολομέεβ στη Βαρκελώνη

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ πήρε το ασημένιο μετάλλιο στα 50 μέτρα της δεύτερης μέρας του Διεθνούς Μίτινγκ κολύμβησης "Mare Nostrum" στη Βαρκελώνη.

ΔΙΠΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ

Χάλκινοι οι Γκολομέεβ και Χρήστου

Με δύο χάλκινα μετάλλια από τον Γκολομέεβ και τον Χρήστου ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του Διεθνούς Μίτινγκ κολύμβησης "Mare Nostrum" στη Βαρκελώνη.

Πέμπτη 13 Ιουν. 2019

ΣΤΟ ΜΙΤΙΝΓΚ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ "MARE NOSTRUM"

Τέταρτος Γκολομέεβ, έκτος Χρήστου στους τελικούς

Οι Έλληνες κολυμβητές ολοκλήρωσαν τις προσπάθειές τους στο Διεθνές Μίτινγκ Κολύμβησης "Mare Nostrum", με τον Γκολομέεβ να χάνει στο νήμα το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ πεταλούδα και τον Χρήστου να τερματίζει 6ος στα 100μ ύπτιο.

Τρίτη 11 Ιουν. 2019

ΣΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΙΤΙΝΓΚ "MARE NOSTRUM" / ΚΑΝΕ ΝΤΕ ΡΟΥΣΙΓΙΟΝ

Mare Nostrum: Τρίτος ο Γκολομέεβ στη Γαλλία

Την τρίτη θέση στα 50μ. ελεύθερο κατέλαβε ο Κριστιάν Γκολομέεβ, στο δεύτερο μίτινγκ της σειράς "Mare Nostrum".

Κυριακή 09 Ιουν. 2019

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ 4ΑΔΑ ΣΤΑ 50Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ Ο ΓΚΟΛΟΜΕΕΒ

Μίτινγκ Μονακό: Ασημένιος ο Χρήστου στα 100μ ύπτιο

Η πρώτη ημέρα του Διεθνούς Μίτινγκ Mare Nostrum στο Μονακό ολοκληρώθηκε το Σάββατο (8/6) με τον Απόστολο Χρήστου να κατακτά το ασημένιο μετάλλιο στα 100μ ύπτιο.