ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για τα σπορ στην Ελλάδα, την Ευρώπη και τον κόσμο

Τρίτη 10 Δεκ. 2019

ΠΑΡΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΤΩΝ ΦΑΝΣ

Το Joshua vs Ruiz "ξεπούλησε" με 1,6 εκατομμύρια Pay Per View

Παρά τα παράπονα των φανς για την εικόνα του παιχνιδιού, το ματς του Anthony Joshua με τον Andy Ruiz κέντρισε το ενδιαφέρον των οπαδών της πυγμαχίας.

ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ "ΜΑΧΗ" Ο ΚΑΜΠΟΣΟΣ

Pacquiao: "Eτοιμος για παγκόσμιο τίτλο ο Καμπόσος"

O Γιώργος Καμπόσος αγωνίζεται την Κυριακή στο Madison Square Garden με αντίπαλο τον Mickey Bey και ο Manny Pacquiao θεωρεί πως ο Έλληνας πυγμάχος είναι έτοιμος να διεκδικήσει παγκόσμιο τίτλο.

Η ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΜΕΞΙΚΑΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ

Andy Ruiz: "Eφαγα τα πάντα και έκανα πολλά πάρτι"

Τους λόγους που ηττήθηκε από τον Anthony Joshua εξήγησε ο Andy Ruiz σχολιάζοντας πως δεν πήρε σοβαρά το παιχνίδι, αφού έφαγε και ήπιε πολύ παίρνοντας πολλά κιλά.

ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΕΑΡΕΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

Ιστιοπλοΐα: Παππά - Τσαμόπουλου βραβεύτηκαν από τον ΠΣΑΤ ως ανερχόμενα ταλέντα

Οι νεαρές αθλήτριες της Ιστιοπλοΐας, Μελίνα Παππά και Μαρία Τσαμοπούλου, που χάλκινου μεταλλίου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών της κατηγορίας 420 βραβεύθηκαν από τον ΠΣΑΤ ως ανερχόμενα ταλέντα.

Δευτέρα 09 Δεκ. 2019

ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΟΥΚΡΑΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Η Daily Telegraph επιμένει για "μάχη" Καμπόσου-Lomachenko

Mε τον Vasyl Lomachenko θα αναμετρηθεί πιθανότατα ο Γιώργος Καμπόσος σε περίπτωση που ξεπεράσει το εμπόδιο του Mickey Bey, όπως αναφέρει η Daily Telegraph.

ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Πέμπτο πρωτάθλημα για την Νίκη Πίτα στο μποξ

H Νίκη Πίτα κατέκτησε το πέμπτο της πρωτάθλημα στο μποξ στην κατηγορία των 60 κιλών και πλέον αναχωρεί για τη Ρωσία έτσι ώστε να συμμετάσχει σε ένα ακόμη δυνατό τουρνουά.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΥΚΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Ιστιοπλοΐα: Τελευταία ευκαιρία στη Γένοβα για τα Nacra 17

Στο παγκόσμιο κύπελλο της Γένοβας θα δώσουν την τελευταία τους "μάχη" τα δύο Nacra 17 για πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο το 2020.

TO FIGHTSPORT.GR ΑΝΕΔΕΙΞΕ ΤΟΝ 30ΧΡΟΝΟ

Kαλύτερος MMAer για το 2019 o Israel Adesanya σύμφωνα με το Fightsports.gr

Ο 30χρονος Νιγηριανός Israel Adesanya που είναι ιδιαίτερα αγαπητός στους φανς του UFC αναδείχθηκε καλύτερος MMAer για το 2019, σύμφωνα με το Fightsports.

Κυριακή 08 Δεκ. 2019

ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΤΟΥ ΡΙΟ

Κορακάκη: Χρυσό και ισοφάριση παγκόσμιου ρεκόρ στο Βελιγράδι

Η Άννα Κορακάκη κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Βελιγράδι ισοφαρίζοντας μάλιστα το δικό της παγκόσμιο ρεκόρ με επίδοση 587/600. Συγχαρητήρια από τον Υφυπουργό Αθλητισμού, Λευτέρη Αυγενάκη.

ΤΡΙΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗ

Τρομερός ο Βαζαίος: Πήρε χρυσό μετάλλιο (και) στην πεταλούδα

Λίγα λεπτά μετά το χάλκινο μετάλλιο στα 100 μέτρα μικτής ατομικής, ο Ανδρέας Βαζαίος κατέκτησε το χρυσό στα 200 μέτρα πεταλούδας! Τρίτο μετάλλιο για τον ίδιο στη Γλασκώβη.

ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΒΑΖΑΙΟ ΚΑΙ ΝΤΟΥΝΤΟΥΝΑΚΗ

Χάλκινο μετάλλιο για Βαζαίο και Ντουντουνάκη

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν ο Ανδρέας Βαζαίος (στα 100 μέτρα μικτής ατομικής) και η Άννα Ντουντουνάκη (στα 100 μέτρα πεταλούδα).

ΣΤΟ ΒΑΘΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ

Παγκόσμιο Κύπελλο Κέιμπριτζ: "Χάλκινος" ο Βολικάκης στο Σκρατς

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τον Χρήστο Βολικάκη και στο 4ο Παγκόσμιο Κύπελλο ποδηλασίας πίστας στο Κέιμπριτζ της Νέας Ζηλανδίας. Στο βάθρο για μια ακόμα φορά ο Έλληνας πρωταθλητής.

ΜΑΤΣΑΡΑ ΓΙΑ ΤΟ UFC ON ESPN 7

Τρομακτικό τελείωμα του Rozenstruik στον Overeem

Μία πολύ δυνατή μάχη επιφύλασσε το UFC on ESPN 7 στους φανς, με τον Jairzinho Rozenstruik να νικάει τον Alistair Overeem σε αγώνα μέχρι τελικής πτώσεως.

ΘΑ ΛΥΣΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΑΧΗ

Joshua και Ruiz συμφωνούν για τρίτο ματς

Μετά την "έξυπνη" νίκη του Anthony Joshua επί του Andy Ruiz οι δύο αθλητές είναι στο 1-1 και συμφωνούν για τρίτο ματς.

ΤΡΙΤΗ ΣΕΡΙ ΝΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ RODRIGUEZ

"Καθάρισε" με υποταγή ο Ortiz

Δεύτερη νιότη περνάει ο Ortiz που πέτυχε τρίτη σερί νίκη απέναντι στον Rodriguez και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο. (VIDEO)

Σάββατο 07 Δεκ. 2019

ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Στον τελικό Βαζαίος και Ντουντουνάκη με πανελλήνια ρεκόρ

Βαζαίος και Ντουντουνάκη προκρίθηκαν σε τελικούς στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κολύμβησης πισίνας 25 μέτρων στα 100 μέτρα μικτή ατομική και 100 μέτρα πεταλούδα αντίστοιχα.

ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Πυγμαχία: Τρίτο διαδοχικό πρωτάθλημα για τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός από το βράδυ του Σαββάτου (07/12) εξασφάλισε μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή για τρίτη διαδοχική χρονιά, μια μέρα πριν την ολοκλήρωση του Πρωταθλήματος Elite που λαμβάνει χώρα στη Σπάρτη.

ΔΥΟ ΤΕΡΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ Ο ΚΑΤΕΒΤΣΙΑΝ

Futsal ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 2-4: Πράσινη ρεβάνς στο ντέρμπι

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 4-2 της ΑΕΚ εκτός έδρας στο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Futsal Super League πήρε εκδίκηση για την ήττα του πρώτου γύρου.

ΖΩΝΤΑΝΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟ

LIVE Streaming: ΑΕΚ - Παναθηναϊκός

Παρακολουθήσετε σε LIVE Streaming το ντέρμπι ΑΕΚ - Παναθηναϊκός από το κλειστό του Καματερού (22:00) για την 12η αγωνιστική της Stoiximan.gr Futsal Super League.

Παρασκευή 06 Δεκ. 2019

ΠΡΩΤΟΣ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ ΜΙΚΤΗΣ

Ανδρέας Βαζαίος: Πήρε το χρυσό με ευρωπαϊκό ρεκόρ

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Ανδρέας Βαζαίος. Ο Έλληνας κολυμβητής ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου, σημειώνοντας μάλιστα ευρωπαϊκό ρεκόρ.

ΝΕΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ

Frankie Edgar: Παλικάρι, μπαίνει να παίξει με τον Korean Zombie

Ο Frankie Edgar παίρνει το ρίσκο και μπαίνει να παίξει με τον Korean Zombie αντί του Brian Ortega που τραυματίστηκε.

ΣΤΗ ΓΕΝΟΒΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Ιστιοπλοΐα: Δεν κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση τα δύο Νacra 17

Τα δύο σκάφη Nacra 17 παρά την καλή τους εμφάνιση δεν τα κατάφεραν στη Νέα Ζηλανδία, όμως θα έχουν μία τελευταία ευκαιρία στη Γένοβα για πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Πέμπτη 05 Δεκ. 2019

ΕΚΠΛΗΞΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΥΓΜΑΧΙΚΟΥΣ ΦΑΝΣ

Golovkin και Cristiano Ronaldo ετοιμάζουν κάτι πυγμαχικό με την DAZN

Τον μεγάλο αστέρα της Γιουβέντους συνάντησε ο Gennady Golovkin αποκαλύπτοντας μάλιστα πως οι δύο τους ετοιμάζουν κάτι... δυνατό. O Cristiano Ronaldo αγωνίζεται αυτή την περίοδο στην Ιταλία, ενώ ο GGG περιμένει να μάθει τον επόμενο αντίπαλο του.

Τετάρτη 04 Δεκ. 2019

ΝΕΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ

AEGEAN 600: Ένας απαιτητικός διεθνής ιστιοπλοϊκός αγώνας "γεννήθηκε"

Από τις 14 έως τις 20 Ιουλίου το "AEGEAN 600" θα βάλει την Ελλάδα στον χάρτη των διεθνών αγώνων ιστιοπλοΐας 600 ναυτικών μιλίων.

ΕΝΔΕΚΑΤΟΣ ΜΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ Ο ΒΑΖΑΙΟΣ

Ευρωπαϊκό κολύμβησης: Πέμπτος στα 200μ ύπτιο ο Χρήστου

Ο Απόστολος Χρήστους με χρόνο 1:51.24 κατέλαβε την πέμπτη θέση στον τελικό των 200μ ύπτιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης σε 25άρα πισίνα. Ενδέκατος με Πανελλήνιο ρεκόρ ο Βαζαίος.

ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ

Ευρωπαϊκό κολύμβησης: Προκρίσεις για Χρήστου και Βαζαίο

Ο Απόστολος Χρήστου και ο Ανδρέας Βαζαίος προκρίθηκαν στον τελικό των 50μ. ύπτιο και τον ημιτελικό των 100μ. πεταλούδα στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης σε 25άρα πισίνα.

ΦΟΒΕΡΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ

Mike Perry: Μάλλον έχει δώσει το πιο σκληρό ΚΟ με αγκώνα

Απολαύστε ένα από τα πιο τρομακτικά ΚΟ στην ιστορία των ΜΜΑ. Ο Mike Perry το εμπνεύστηκε (VIDEO).

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΤΟ UFC

Song Yadong: Ο 21χρονος Κινέζος που τρομοκρατεί το UFC

Κινεζική "βόμβα" έπεσε στο σαγόνι του Alejandro Perez. Τρομερός ο 21χρονος Κινέζος, Song Yadong που είναι αήττητος στο UFC (BINTEO).

Τρίτη 03 Δεκ. 2019

Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΥ ΚΟΟΥΤΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ

Νικολόπουλος: "Μπορούν να είναι ανταγωνιστικοί οι Έλληνες κολυμβητές"

Την Τετάρτη ανοίγει η αυγλαία του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κολύμβησης 25άρας πισίνας και ο Ομοσπονδιακός κόουτς, Αλέξανδρος Νικολόπουλος, τόνισε ότι οι Έλληνες κολυμβητές θα είναι ανταγωνιστικοί.

Δευτέρα 02 Δεκ. 2019

ΤΗΝ ΥΠΟΔΕΧΤΗΚΑΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΗΣ STOIXIMAN KAI ΤΗΣ PROGAME

Καράτε: Στην Αθήνα η Χατζηλιάδου

Το απόγευμα της Δευτέρας (02/12) έφτασε στην Αθήνα η Έλενα Χατζηλιάδου μετά την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου της κατηγορίας των +68κ. του τουρνουά καράτε Premier League 1 της Μαδρίτης. (Photos).